Põhisisu algus

Võhikust asjatundjaks: sellest raamatust saad teada, mis on eluvõitluses tegelikult tähtis

08.02.2022

Keda küll ei huvitaks suhted? Kuid lisaks inimsuhetele on maailmas olemas veel teisigi suhteid. Näiteks mõjutavad ökosüsteemi ja seega ka meie elu ootamatult palju taimede ja loomade ning nende ümbruse vahelised seoseid.

Et osata Maa ressursse kasutada sellisel moel, et eluks kõlblik keskkond säiliks ka tulevaste põlvkondade jaoks heas seisukorras, võiks igaüks meist teada üht-teist ökoloogiast.

“Ökoloogia võhikutele” just kõigest sellest räägibki. See põnev raamat on tulvil fakte, lugusid ja seoseid meid ümbritsevast maailmast, mille aluseks on loodusseadused. Autor Kristjan Zobel (1960) on Tartu Ülikooli evolutsioonilise ökoloogia professor. Tema sõnul on kõik, mis selles raamatus kirjas, vähemalt peaaegu tõsi (kui mitte rohkem).

Ökoloogia on üsna noor teadusharu, mis käsitleb organismide ja keskkonna vahelisi suhteid. Nagu ütleb Kristjan Zobel, on see teadus eluslooduse majapidamisest. Mõistmaks selles valitsevate suhete mõnikord keerulist, ent alati huvitavat olemust, pani autor klaari mõtlemise ja hea huumorimeelega kirja 48 temaatilist ja hästi liigendatud peatükki.

Raamat on rikkalikult illustreeritud. Et võhikust saaks edasijõudnu, aitavad ligi 200 värvifotot, graafikut ja joonist muu hulgas paremini mõista, kuidas sai alguse elu Maal, millised suhted on kujunenud elus ja eluta looduse vahel ning mis on eluvõitluses tegelikult oluline.

Raamatu toimetas Kaido Kama.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/vohikust-asjatundjaks-sellest-raamatus…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!