Põhisisu algus

Vaade tagasi: möödunud aasta popimate ajalooromaanide hulgas leidub nii klassikat kui ka uusi lemmikuid

30.01.2021

Ajal, mil tulevik tundub segane ja ebakindel ning plaane saab teha võib-olla järgmiseks nädalaks, on hea võtta aeg maha ja (taas)tutvuda minevikuga. Selleks ei pea tingimata ette võtma ajalooõpikut – ohtralt leidub ka ajaloosugemetega ilukirjandust. Millised neist osutusid eelmisel aastal lugejate lemmikuteks?

Esmalt suuname pilgud oma esivanemate poole. Loomulikult ei ole üks õige ajalooliste romaanide edetabel täiuslik ilma „Rehepapi“ ning „Tõe ja õiguseta“. Neid võiks eestlased ilmselt aina uuesti ja uuesti lugeda, kuid kahtlemata aitab edetabelis püsimisele kaasa ka kohustusliku kirjanduse staatus. Ja populaarsed linateosed.

Populaarseks on osutunud ka Enn Kippeli noorsoojutt „Meelis“. Teose peategelane on Sakala vanema Lembitu poeg, kes võttis muuhulgas osa nii Lindanise kui ka Tartu lahingust – seega saab lugeja ajas tagasi reisida lausa 800 aastat. Samuti on raamatusõpradele meeltmööda „Serafima ja Bogdan“, mis jälgib Peipsiveere külaelu II maailmasõja lõpust Nõukogude Liidu kokkuvarisemiseni.

Ja olemegi jõudnud ajalooliste romaanide põhiteemani – II maailmasõda. Ehkki II maailmasõjast on kirjutatud lugematul hulgal raamatuid, on see nii kirjanike kui ka lugejate hulgas jätkuvalt populaarne. Nõnda on edetabeli tippu jõudnud Imogen Kealey „Vabastamine“, mis jälgib Prantsusmaal vastupanuliikumisega koostööd teinud Nancy Wake’i tegevust. 

Lisaks nimetatutele võib nii edetabelist kui ka ülejäänud raamatuvalikust leida kõiksugu ajaloosündmustele tuginevaid kaasahaaravaid romaane. Raamatuvalikuga saab tutvuda Elisa Raamatu kodulehel. 

Ajalooliste romaanide TOP:

Imogen Kealey „Vabastamine
Andrus Kivirähk „Rehepapp
Maria Duenas „Õmblejanna Madriidist
Vahur Afanasjev „Serafima ja Bogdan
Diana Gabaldon „Lume ja tuha hingus 1. osa
Anton Hansen Tammsaare „Tõde ja õigus I
Enn Kippel „Meelis
Mika Waltari „Mikael Karvajalg
Jennifer Egan „Manhattan Beach
Liz Fenwick „Tõusuvesi

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/vaade-tagasi-moodunud-aasta-popimate-a…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!