Põhisisu algus

TTJA tulemused: Elisa mobiilsidevõrk on ühtlaselt kiireim üle kogu Eesti

15.06.2022

Täna avalikustatud Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti mobiilse andmeside mõõtmistulemuste järgi saavutas Elisa võrk üle Eesti suurimad keskmised allalaadimiskiirused, pakkudes stabiilselt üle 100 Mbit/s ühendusi.

Värskelt avalikustatud riikliku regulaatori TTJA mobiilse andmeside mõõtmistulemustes näitab Elisa võrk kiireimaid keskmisi allalaadimistulemusi üle Eesti. Kokku mõõdeti tulemusi kolmes kategoorias, millest kahes saavutas Elisa parimad tulemused:

  • Sõidu ajal üle Eesti – Elisa 109,8 Mbit/s (I-koht)
  • Fikseeritud asukohtades üle Eesti – Elisa 162 Mbit/s (I-koht)
  • Sõidu ajal Tallinnas – 107,3 Mbit/s (II-koht)

TTJA 2022 mõõtmistulemused

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et kahtlemata on ülimalt suur tunnustus hoida lippu kõrgel ja olla üle kogu Eesti mõõtmistulemustes kõrgeimal positsioonil. „2019. aasta mõõtmistulemustest nägime, et planeeritud Elisa võrguarendused ja tehtud töö on vilja kandnud. Oleme viimased kolm aastat teadlikult pannud rõhku 4G võrgu arendamisele ja parendamisele üle kogu Eesti ning taas on au tõdeda, et meie võrk on üle kogu riigi parim – seda teist mõõtmistulemust järjest,“ lausus Polli.

Viimastel aastatel on olnud Elisa fookus leevendada võimalikult palju tarbimismustrit, mis tekkis just seoses koroonaga. „Selleks oli peamiselt suurenenud võrgukasutus inimeste kodudes nii koduõppe kui -kontori tõttu ja mille leevendamiseks lisasime üle riigi piirkonniti võrku täiendavaid sageduskihte ning uusi tugijaamu. Uued arendused tõstsid oluliselt 4G andmeside kiirusi ja võimaldasid rohkematel kasutajatel korraga kasutada kvaliteetset mobiilset internetti. Samuti panustasime tugevalt VoLTE kõneteenuse arengusse ja kasutuse osakaalu tõstmisse, et pakkuda klientidele ka veelgi parema kvaliteediga kõneteenust. Käesoleval aastal jätkame samuti olemasoleva võrgu arendustöödega, kuid veelgi märgilisem on 5G lansseerimine ja kasutuselevõtt,“ lisas Polli.

Ühtlasi sai kinnitust Elisa strateegiline otsus mitte avada enneaegselt sarnaselt konkurendile 5G lahendust, mis oma olemuselt kasutab peamiselt 4G võrguressurssi olemasolevate klientide arvelt - Elisa 4G pakub täna üle Eesti kiireimat mobiilset internetti.

Tutvu tulemustega detailsemalt graafikul, kus on välja toodud Eestis sõidu ajal mõõdetud tulemused.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!