Põhisisu algus

TOP5 tahvelarvutid, mis Eestis praegu saadaval

07.07.2016

Postimehe Tehnika rubriigist saab leida Elisa poolt kokku seatud TOP5 tahvelarvutit, mis vastavad erinevate ootustega klientidele ja on oma iseloomult nii hinna- kui kvaliteedi poolelt ühed parimad. Tehnoloogiaajakirjanikku Aivar Paud toetas seadmete valiku ja artikli kokkupanekuga Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis.  

Mailiis Ploomann: Kui rääkida trendidest tahvlite puhul, siis jätkub senine suund – keskmine müügihind jätkab vaikset langustrendi, ehk järjest enam tuleb turule taskukohaseid tahvelarvuteid.

Kui aasta tagasi oli Elisas näiteks keskmise seadme maksumuseks 253 € (vs 277 € aasta varem), siis see on juba märkimisväärselt väiksem summa kui keskmise nutitelefoni maksumus. 

Valitud tahvlite puhul ei ole tegemist otseselt pingereaga – pigem on siin 5 erinevat mudelit, mis sobivad veidi erinevate ootustega klientidele, kuid kõik loetletud on hetkel parima hinna-omaduste-kvaliteedi suhtega: 
 

10 tolline tahvel, millel on võimsad Harman Kardoni kõlarid (4 kõlarit) ning ülimalt õhuke metallkorpus. Suurepärane valik kliendile kes soovib nutiseadet kasutada näiteks filmide vaatamiseks või siis ka suvilas/ rannas / maal teleka otseülekannete jaoks ( Jalgpalli EM, Kergejõustiku MM jne jne – suvel on palju põnevaid ülekandeid, mille pärast oleks lausa patt tuppa minna!

9,6 tolline tahvel ning võib öelda et justkui eelmise mudeli veidi „noorem vend.“
Sobib ideaalselt suviseks raamatute lugemiseks (näiteks koos Elisa Raamatu äpiga) või igal pool ringi liikudes kaasas kandmiseks. Kaalult väga kerge (vaid 433g), mis tähendab et ei tee ühtegi kotti liialt raskeks, ent samas võimaldab infot otsida, lugeda, niisama ajaviiteks surfata kus iganes kuhu parajasti suveseiklused sind viivad. Oma soodsa hinnaklassi tõttu on eelistatud valikuks tihti neile, kel varem tahvelarvutiga kokkupuuteid ei ole olnud.

Samamoodi väga soodsa hinnaklassiga seade, mis on suurepäraseks valikuks neile kes nutitelefoni kasutada ei taha, aga pildistada ning kohe neid pilte vaadata / teistele saata / üles laadida, tahaks küll.
Samsung on lisanud sellele seadmele tarkvara, mis teeb pildistamise sama lihtsaks nagu nutitelefonidega – ning piisavalt suure 9,7 tollise ekraani pealt on tehtud pilte loomulikult väga mugav ise vaadata ning ka teistega jagada.
Tihti on see Samsungi mudel eelistatud valik vanaemade-vanaisade seas, kes saadavad lastelastele pilte valminud tomatitest või neid peenral ootavatest maasikatest :)

Asus on tuntud sülearvutite tootjana ning seda on tunda ka nende tahvelarvutist – tegemist on seadmega, mis oma 4-tuumalise 1,8 GHz protsessoriga sobib ka keerulisemateks toiminguteks ning kannatab välja ka (kontori)töisema iseloomuga ülesanded. Sobib suurepäraselt valikuks, mida näiteks koolilaps saab sügisest oma koolitöödes kasutada või kontoritöötaja lauaarvuti pikendusena kui ükskord uuesti pikad püksid tuleb jalga tõmmata.

Ja lõpetuseks midagi tõelistele tehnikagurmaanidele. Erakordselt kerge ning õhuke tahvel mille super AMOLED ekraan on nii terava pildiga, et esimese hooga ei saa isegi aru, kas tegemist on päris füüsilise maailmaga või ikka endiselt virtuaalse ruumiga :)
See tahvel sobib sisuliselt kõigeks – nii tööloomaks, mängimiseks, raamatute lugemiseks, videote / muu meedia vaatamiseks kui ka niisama veebis surfamiseks. Sisuliselt ei ole ülesannet, mis Tab S2-le üle jõu käiks.

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!