Põhisisu algus

Testi oma teadmisi: kas tunned neid vanu häid Eesti koomikuid?

Naer on terviseks ja naljategijaid on Eestis läbi aja olnud omajagu. Kui hästi sina meie naljamehi ja -naisi tunned? Pane oma teadmised proovile!


Pärast balletitantsija karjääri sai Sulev Nõmmikikust koomik. Tema kõige tuntum tegelaskuju oli põllumees Uduverest, aga mis oli tema nimi?
Foto: rahvusarhiiv

Correct!
Wrong!

Algselt maaelu kajastanud raadiosaate "Tere hommikust, põllumehed" jaoks loodud šveikilik tegelaskuju oli 1970. aastate lõpus ja 1980. aastatel väga populaarne.

Üks Eesti tuntumaid koomikutepaare on Ervin Abel ja Lia Laats, kes on mänginud peaosi mitmes kultuskomöödias. Millist rolli täitsid näitlejad filmis "Mehed ei nuta"?
Fotod: rahvusarhiiv

Correct!
Wrong!

Selles filmis mängisid Laats ja Abel küll patsienti ja medõde, aga nende lugu päädis filmis ikka armumisega.

Tuntud meelejahutaja Eino Baskin on küll täieõiguslik Eesti koomik, aga oma juurtelt on ta pärit hoopis teisest rahvusest. Millisest?
Foto: rahvusarhiiv

Correct!
Wrong!

Baskini vanemad olid rätsepa ametit pidanud isa Hirsch Baskin ja juuksurisalongi omanikust ema Maria Baskin.

Naiskoomikuid on Eestis miskipärast vähem kui meeskoomikuid. Anne Paluver on kindlasti üks, kellest kuidagi üle ega ümber ei saa. Mulle tähistas näitleja oma 70. sünnipäeva. Mida ta ütles, kui talle komplimendina öeldi, et näeb oma vanuse kohta väga hea välja?
Foto: Wikimedia

Correct!
Wrong!

Peeter Oja on osalenud mitmetes ülipopulaarsetes telesarjades alates "Ärapanijast" kuni "Kreisiraadioni". Millises ülipopulaarses ETV komöödiaprogrammis astus Oja üles 1980. aastatel?
Foto: rahvusarhiiv

Correct!
Wrong!

1984. aastal tahtis lavastaja Ago-Engrik Kerge selle lahutamatu koomikutepaariga vändata filmi ühe Eesti kirjandusklassikasse kuuluva teose põhjal. Mis oli selle teose nimi?
Foto: rahvusarhiiv

Correct!
Wrong!

Näitlejad oleks seal mänginud Andrest ja Pearut. Paraku jäi see projekt katki, sest tol ajal pidi filmi tegemiseks taotlema nõusolekut Moskvast. Sealt aga "Tõe ja õiguse" ekraniseeringuks luba ei antud.

Ott Sepp ja Märt Avandi said igaühele tuntuks vana-aastaõhtul eetris olnud "Tujurikkuja" sketšikavaga. Mitu saadet kokku valmis?
Foto: rahvusarhiiv

Correct!
Wrong!

"Tujurikkuja" lõbustas rahvast aastavahetuse pidudel 2008. kuni 2015. aastani.

Testi oma teadmisi: kas tunned neid Eesti koomikuid?

Huumor ja koomika pole vist sino lemmikžanr. Aga sellest pole midagi, hea draama või õudukas tekitab sama tugevaid emotsioone. Nii et lase samas vaimus edasi.
Selge see, et nalja saada sulle meeldib, aga teaduslikult sa sellele päris läheneda ei viitsi. Ja õige ka, kui liiga tõsiselt asjale läheneda, võibki nali vett vedama minna.
Naljaekspert! Sa tead naljameestest ja naljanaistest ilmselt kõike. Võib-olla oled ka ise üks naljatilk? Halba see küll ei teeks, head nalja pole kunagi liiga palju.
Allikas
Diktor.geenius.ee
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/testi-oma-teadmisi-kas-tunned-neid-…
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!