Põhisisu algus

Telefoni pilt suurele ekraanile – kuidas?

08.12.2016

Kuigi paljud meist vaatavad oma nutitelefonist või tahvelarvutist nii pikemaid kui ka lühemaid filme, siis filmivaatamise elamus suurel ekraanil ikkagi rohkem “päris”.  Seltskonnaga kambakesi väikeselt ekraanilt reisipiltide vaatamine võib samuti olla üsna ebamugav. Õnneks saab telefonis olevad pildid-videod mugavalt suurele ekraanile suunata. Ja seda juhtmevabalt.

Miracast ja Chromecast
Android telefonidest pildi teleri ekraanile suunamiseks on mitu võimalust. Üks neist on Chromecast. See on HDMI pesasse käiv väike seade, mis lubab telefonis valida pildi ja heli väljundiks Chromcasti, misjärel suunab telefon kogu pildi suurele ekraanile. Sarnast kogemust pakub iOS seadmetel AirPlay, millest on pikemalt juttu allpool.
Kui Chromecasti kasutamiseks on vaja täiendavat vidinat, siis Miracast on uuematesse teleritesse sisseehitatud ning pilti saab telerisse saata lisaseadmeta. Seega, kui kasutad vähegi uuemat Android telefoni ja otsid uut telerit, tasub uurida, kas see toetab Miracasti või teisi analoogseid tehnoloogiaid, mis võimaldavad telefoni ekraanipilti telerisse suunata.

Mitmeid aastaid vanad, kuid vähegi nutikad telerid, kasutavad aga DLNA tehnoloogiat, mida Samsung kutsub oma telerites AllShare’iks. Tehnoloogia võimaldab pilti ja heli telerisse suunata nö vaherakenduste abil. Ühenduse loomiseks tuleb laadida alla rakendus, näiteks programm iMediaShare. Igasuguse juhtmevaba ühenduse puhul peab pildi edastamisel arvestama teatava viivitusega. Video esitlus ise on sujuv, kuid see võib olla telefoni ekraanil näidatavast veidi “maas”. Seda aitab paraku lahendada vaid telefoni ja teleri omavaheline ühendamine kaabliga.

Apple AirPlay
Apple’i nutiseadmete ja arvutite kasutajatele on ettevõte loonud tehnoloogia nimega AirPlay. See võimaldab saata juhtmevabalt pilti teleri ekraanile kasutades selleks AppleTV’d. AirPlay toetab ka heli edastamist sama tehnoloogiat kasutatavatesse kõlaritesse. AirPlay kaudu edastatud pilt on sisuliselt teise seadme ekraani peegeldus. Nii saad teleriekraanile kuvada telefoni pildi ning täisekraan rakenduste korral täidab pilt ka kogu teleekraani.
Tegemist on juhtmevaba lahendusega ja ka siin on mõned tehnoloogilised piirangud – teleri ja telefoni piltide näitamise vahel on väga lühike viivitus. Seega ei pruugi lahendus sobida näiteks mängude mängimiseks. Piltide või video näitamiseks suurel ekraanil töötab see aga suurepäraselt. Tehnoloogia kasutamine on intuitiivne ja mugav, piisab vaid sellest, kui seadmed kasutavad sama WiFi võrku. Täiendavat seadistamist pole vaja. Seega saab ka külla tulev sõber oma reisipilte mugavalt suurelt ekraanilt näidata.

Rakenduste endi võimalused
Mitmed rakendused pakuvad ka nö oma võimalusi telefonis oleva pildi suunamiseks teleri ekraanile. Näiteks Youtube võimaldab “siduda” omavahel nutitelefonis ja nutiteleris olevad rakendused. Youtube’i puhul ei toimu aga tegelikult pildi edastamist telefonist telerisse, vaid telefoni kasutatakse kui juhtpulti ja video mängitakse maha nutiteleri Youtube’i rakenduse kaudu. Kogemuslikult tundub, et telefoni pilt suunati telerisse. Sarnast võimalust pakub ka teine populaarne videokeskkond Vimeo oma rakenduse abil, mis lubab pilti suurel ekraanil näidata läbi AirPlay.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!