Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Telefon on aeglane? Vaata üle, mitu pilti ja videot su nutiseadmes on

T, 11/01/2022 - 18:24

Tänapäeva nutitelefonide kaamerad on nii kvaliteetsed, et eraldi fotoaparaati polegi tarvis – kõik pildid saab kiirelt ja mugavalt tehtud telefoniga. Mida rohkem pilte telefoni kuhjub, seda aeglasemaks telefoni funktsioonid muutuvad ja seepärast tasub iga natukese aja tagant pilte kustutada või need mujale ümber tõsta.

Ära koorma oma seadet

Nutitelefoni mälu ja selle protsesside kiirus on omavahel seotud. See tähendab seda, et mida rohkem vaba mälu telefonis on, seda kiiremini toimivad kõik funktsioonid. Kui mälu hakkab täis saama, võtab äppide, failide või sõnumite avamine ja kõik muud toimingud kauem aega.

Kõige lihtsam viis telefoni ruumi juurde teha on vaadata üle oma seadme galerii, sest pildid ja videod võtavad palju ruumi ja telefon ei ole mõeldud suures mahus failide hoiustamiseks. Hea tava on hoida alati telefonis vähemalt 3 GB vaba mälu, et seade ei jääks andmete töötlemisega hätta.

Ära hoia alles mõttetuid pilte

Kui pildistada, siis tehakse ikka ühe-kahe pildi asemel terve seeria. Pärast seda, kui oled parimad pildid välja valinud, tasub ülejäänud kohe ära kustutada, et need ei jääks galeriisse ruumi raiskama. Sotsiaalmeediasse või albumisse ei lähe ju terve seeria lemmikust, sõpradest või lapse esinemisest, vaid ainult paar ilusamat pilti.

Samuti vaata üle, et galerii erinevates kaustades ei oleks piltidest ega videotest koopiaid.

Tõsta olulised pildid mujale

Piltide ja videote hoiustamiseks on mitu head valikut. Kõige kindlam on laadida oma pildid nutitelefonist ümber arvutisse või välisele kõvakettale, aga teine hea variant on seadistada oma nutitelefon nii, et kõik pildid laetakse automaatselt üles ka mõnele pilveplatvormile. Nii ei koorma sa oma seadme mälu ja saad olla kindel, et pildid on kindlas kohas.

Samas ei pea ka pilve laadima faile, mida sa tegelikult alles hoida ei taha ja seepärast tasub oma galerii kord nädalas kriitilise pilguga üle vaadata ja kustutada ära kõik, mis salvestamist ei vääri.

Hangi mälu juurde

Kui soovid siiski oma pilte ja videoid telefonis hoida, on ka selleks võimalus olemas. Paljudel mudelitel on sees mälukaardi pesa juhuks, kui seadme enda mälust peaks väheks jääma. Kui ostad telefonile lisa-mälukaardi, tasub kaamera seadistada nii, et kõik pildid salvestatakse automaatselt mälukaardile, mitte telefoni enda mällu.

Mälukaartide valik on tänapäeval lai: kõige väiksemad algavad 4-8 GB ja kõige mahukamad ulatuvad juba 250 GB kanti. Samas tasub arvestada selelga, et pilte pilves või arvutis hoida on ikkagi turvalisem, sest siis jäävad need alles ka juhul, kui telefoniga peaks midagi juhtuma.


Allikas
Geenius.ee