Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Teeme selgeks: kas nutitelefoni taaskäivitamine on tõesti vajalik tegevus?

N, 02/09/2021 - 08:32

“Proovi välja ja siis uuesti sisse lülitada”. See on tõenäoliselt esimene soovitus, mida kuuled, kui sinu nutitelefonil esineb mingisugune tehniline tõrge või probleem. Kas seadme taaskäivitamisest on tõesti ka kasu?

Mõnel juhul aitab, kuid mingit imeravimit pole mõtet oodata

Tõepoolest, nutitelefoni taaskäivitamine võib sinu nutitelefoni teatud olukordades aidata. Elisa seadmete tootejuhi Kirill Šapošnikov toob välja, et taaskäivitusest võib kasu olla näiteks siis, kui seade on muutunud aeglasemaks ja ei tööta enam nii sujuvalt nagu ennist või mõne rakenduse avamiseks kulub tavapärasest rohkem aega. 

Mis puudutab nutiseadme jõudlusega seotud probleeme, siis reeglina viivad kõik teed ühte allikasse – seadme RAMi ehk muutmällu. RAM mängib olulist rolli selle juures, kui kiire ja sujuv sinu nutitelefon on. Mida rohkem on lahti erinevaid rakendusi, seda rohkem muutmälu kasutuses on.

Rakendusi saab telefonis küll ise sulgeda (ekraanilt üles libistades), ent see ei vabasta tegelikkuses täielikult seadme muutmälu. Rakendused jäävad endiselt kuhugi taustale töötama, hoides sealjuures tarbetult kinni osa RAMist. 

Siinkohal ongi hea abimees taaskäivitus, mis garanteerib selle, et kõik rakendused täielikult sulguksid. 

Kas nutitelefonile võiks teha ka regulaarseid taaskäivitusi?

Mitmed allikad ütlevad, et nutitelefonile võiks selle sujuvaks töötamiseks teha taaskäivituse vähemalt üks kord nädalas. Näiteks nädalavahetusel, kui äratuskella pole vaja ja võib rahumeeli telefoni ka hommikul alles sisse lülitada.

Palju on räägitud ka sellest, et nutitelefoni võiks terveks ööks välja lülitada. Šapošnikovi sõnul ei ole siiski selline tegevus kuigi vajalik, kuna see ei mõjuta ei akut ega jõudlust. Sisuliselt ei muuda see midagi, kas sa lülitad või mitte oma seadme ööseks välja.


Allikas
Geenius.ee

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.