Põhisisu algus

Täna stardib Eesti esimene ärikiirendi loomeettevõtetele

27.09.2017

Täna stardib Eesti esimene ärikiirendi loomeettevõtetele

Audiovisuaalvaldkonna kiirendi – Storytek ja Elisa aitavad kümne nädalaga rahvusvahelisele areenile jõuda ettevõtetel, mis tegelevad digitaalse meelelahutuse, intellektuaalomandi ja tehnoloogiaarendusega.

Samuti ettevõtetel, mis tegutsevad tulevikuvaldkondadega nagu liit- ja virtuaalreaalsus, e-sport, andme- ning algoritmiarendus ning uued meelelahutusvormid.

Storyteki esimese kiirendiperioodi mentoriteks on tunnustatud eksperdid kogu maailmast: digitaalse äriarenduse spetsialist Laura Anne Edwards (TED Resident, Google Labs, NASA; USA), produtsent ja müügi ning intellektuaalomandi ekspert Michael Favelle (Odin’s Eye Entertainment; Austraalia), digitaalse meediaäri konsultant Kristen Davis (Cinqc, Google DNI), maailma olulisema kaamera- ning filmitehnoloogia tootja ARRI strateegilise äriarenduse direktor Wolf Bosse, multiplatvorm-produtsent ja Oscari-galat produtseerinud John Heinsen (Bunnygraph Entertainment; USA), meediainnovatsiooniekspert ja investor Guido Van Nispen (Raad Von Kultuur; USA), disainer ja unikaalse MethodKiti looja Ola Möller (Hyper Island;SWE), brändingu- ja disainimentor Julius Talvik (Alphaform; USA), tehisintellekti ja andmekogude ekspert ning Iisraeli sariettevõtja Yosi Taguri jt. 

Laura Anne Edwards, mentor, kes on olnud Storyteki ehitamise juures algusest peale, toob välja, et Eesti on sellise initsiatiivi jaoks suurepärane asukoht: „Story + Tech = Storytek. Ootan huviga, mis juhtub siis, kui need kaks võimsat jõudu kohtuvad, ja kui Storytek asub aktiivselt tuleviku loova ökosüsteemi kujunemist toetama. Mul on väga hea meel, et saan selles julges projektis kaasa lüüa ning usun, et Eesti – maailma juhtivaid riike tehnoloogiliste uuenduste vallas ja PÖFFi (Pimedate Ööde Filmifestival) kodumaa – on otsekui loodud selleks, et soodustada järgmise põlvkonna loomeinimestele sobiva ökosüsteemi kujundamist.”

Elisa uute teenuste juhi Kertu Kriiski sõnul on Elisa eesmärgiks toetada erilisi ja innovaatilisi meelelahutussuundasid ja –lahendusi ning neid koos ideede autoritega turule tutvustada. „Storyteki kiirendil on väga suur potentsiaal meelelahutusvaldkonna muutmiseks. Elisa osaleb projektis strateegilise partnerina pakkudes ideede autoritele tehnilisi lahendusi ja võimalust esimesi ideid koheselt ka Eesti suurima erakliendibaasi peal testida,“ rääkis Kertu Kriisk.

10-nädalase programmi raames toetatakse projekte kaasaegsete ärimudelite loomises, brändingus ja tootearenduses ning rahastamise ning intellektuaalomandi kaitse ja arendamise vallas.

Esimeses Storyteki lennus osalevad 8 projekti. Nende seas CUES (UK), VFC (CANADA), & BLACK & WHITE (CROATIA), CABARET RHIZOME (ESTONIA), FANVESTORY (ESTONIA), FORGOTTEN TASTES (ESTONIA), GOSHAREWORK (ESTONIA), SCOPE (ESTONIA). 

Ärikiirendi programm stardib täna, 27. septembril 2017. Storyteki partneriteks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Pimedate Ööde filmifestival, Elisa, PWC.

Elisa (www.elisa.ee) ja Starman (www.starman.ee) on 1000 töötajaga suurettevõtte, kelle ühises sünergias tekib uus juhtiv kommunikatsiooni- ja meelelahutusettevõte Eestis. Juba täna on Elisa Eestis turuliider era- ja kõnekaardi kliendi arvult  ning Starman on Eestis turuliider tasulise TV teenuse ning teisel positsioonil interneti püsiühenduse pakkujana. Üheskoos laiendame tooteportfelle veelgi ning toome kliendini mobiilside, interneti püsiühenduse, TV-teenused koos järelevaatamise, salvestamise ja videolaenutuse võimalustega ja palju muud.

Elisa on Põhjamaade juhtiv sideteenuste pakkuja, mille aktsiad on avalikult noteeritud NASDAQ OMX Helsingi börsi suurte ettevõtete nimekirjas. Elisa Eesti AS käive oli 2016. aastal 99,3 miljonit eurot. AS Starman on Eesti juhtiv telekommunikatsioonifirma, mille teenuseid kasutab iga kolmas Eesti kodu. Starmani käive ulatus 2016. aastal 39,5 miljoni euroni.

Lisateave:

Hedi Mardisoo

Storytek pressikontakt

tel: 5182206

email: hedi@storytek.eu

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!