Põhisisu algus
Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama

Tahad teada, millest pajataks armunud orav või mida räägiksid hüppenöör, Georg Otsa fotoaparaat ja Jüri Krjukovi kikilips?

14.12.2021

Tahad teada, millest pajataks armunud orav või mida räägiksid hüppenöör, Georg Otsa fotoaparaat ja Jüri Krjukovi kikilips?

Andrus Kivirähk on kirjanik, kelle jalajälg püsib kindlalt Eesti raamatuloos ja kelle nime küljes on kvaliteedimärk. See, mil moel rahvakirjanik oskab asjadele hinge sisse puhuda, on kohati lausa hämmastav ja ka “Mälestused” on selles mõttes Kivirähk oma tuntud headuses.

Kaante vahelt leiab 100 fantaasiarohket ja lustlikku lühilugu asjadest. Mõni tuletab meelde enda lapsepõlve, osa paneb mõnusal kombel kaasa mõtlema, kuid liigutavad on need kõik.

Pööningul vedeleb ämblikuvõrkudesse mattunud vana lapsevanker. Inimesed on hüljanud selle kunagi nii šiki ja tarviliku sõiduriista, milles nüüd käib aeg-ajalt uinakut tegemas vaid hulkurkass. Ometi mäletab lapsevanker hästi oma hiilgeaegu ja pole kaotanud lootust parematele päevadele …

Kui loomad ja asjad saaksid inimkeeli kõnelda, siis millest nad räägiksid, millest mõtteid mõlgutaksid? Millest näiteks unistab hüppenöör? Või armunud orav? Või kaotatud kõrvarõngas? Mida oskaks meile pajatada muuseumis oma uue kodu leidnud Paul Pinna taskukell? Või Georg Otsa fotoaparaat? Või Jüri Krjukovi kikilips?

Kivirähk ise on oma teose kohta öelnud, et ehkki paljud raamatusse jõudnud lugudest on lapsemeelsed ja igati sobilikud ka noortematele lugejatele, on tegemist siiski ennekõike täiskasvanutele mõeldud teosega.

Lisaks juttudele on raamatus kandev osa ka Anne Pikkovi toredatel illustratsioonidel.

Kui soovid ma kujutlusvõimet ergutada, on “Mälestused” just sulle. Või miks mitte sobilik poetada jõulumehe kingikotti lähedase jaoks, kes raamatust rõõmu tunda võiks.

Allikas
Diktor raamatud
Seotud märksõnad