Põhisisu algus

Suurepärane Ukraina kirjandus, kus Žadan, koer Pavlov ja Kommunisti-Vasja otsivad taga Karburaatori-Sašat

13.04.2022

Ukraina keelest on eesti keelde tõlgitud häbiväärselt vähe teoseid – mõnekümne aasta vältel vaid üks luulekogu ning üks romaan. Seda viimast, paar aastat tagasi Loomingu Raamatukogus ilmunud Serhi Žadani  “Depeche Mode’i” tasub aga lugeda kindlasti.

1993. aasta suvel peavad kolm Harkivis olesklevat noormeest – minajutustaja Žadan, Koer Pavlov ja Kommunisti-Vasja – leidma üles neljanda kamraadi Karburaatori-Saša, et talle tähtis teade edasi anda. Oma teel kohtavad nad nii abistajaid kui ka vastutöötajaid, tarbivad teadvusseisundit muutvaid aineid ning liiguvad üle piiri otseses ja kaudses mõttes.

Klassikaline kangelase teekonna müüt on sedapuhku esitatud postsovetlikule metsikule idale kohases pöörases vormis. Eesti keelde on teose tõlkinud Riina Roasto.

“Depeche Mode” on Ukraina kirjaniku, tõlkija, muusiku ja kodanikuaktivisti Serhi Žadani (sünd. 1974) esimene romaan. Žadani loomingust on eesti keeles avaldatud ka luuletusi Maarja Kangro tõlkes (Vikerkaar nr 9, 2014, Looming nr 3, 2022, tõlkeluulekogus “Varietee”) ning kolm esseed Riina Roasto tõlkes (Akadeemia nr 9, 2017).

“Depeche Mode’i” saad lugeda Elisa Raamtust SIIT.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/suureparane-ukraina-kirjandus-kus-zada…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!