Põhisisu algus

Suured või väikesed kõrvaklapid: kumba tüüpi peaks eelistama?

Kõrvaklappide valik poodides on võrdlemisi kirjuks muutunud ning otsuse tegemine seeläbi märgatavalt keerulisemaks aasta-aastalt läinud. Laias laastus saame turul olevad kõrvaklapid jaotada kaheks: kõrvapealsed ja kõrvasisesed, teisisõnu suured ja väikesed. Kumb ikkagi valida?

Kui tähtsaks pead helikvaliteet?

On üldlevinud arusaam, et suured klapid tagavad reeglina parema helikvaliteedi kui väikesed kõrvasisesed. Tegelikult on kõrvaklapid teinud tehnoloogiamaailmas viimastel aastatel hüppelise arengu edasi ning mitmed tootjad on suutnud teha ka kõrvasisestest klappidest üsnagi võrdväärse vastase suurtele klappidele. 

Näiteks üha rohkem näeme turule tulemas väikseid kõrvasiseseid klappe, mis on spetsiaalselt mõeldud mänguritele. Mõni aeg tagasi kuulus see valdkond ainult suurtele võimsatele kõrvapealsetele klappidele.

Siiski on kõrvapealsete klappide eeliseks suurem kõlarielement, mis suudab üldjuhul edastada mõnevõrra kvaliteetsemat heli kui väiksemad. Lisaks leiab osadelt suurematelt kõrvaklappidelt ka passiivse mürasummutuse, mis võimaldab rohkem keskenduda ainult klapist tulevatele helile. Sellest hoolimata suudavad ka mõned väiksemad kvaliteetsemad klapid sel alal juba nendega peaaegu konkureerida, näiteks mürasummutavad Sony WF-1000XM3 kõrvaklapid.

Mugavus ja hind

Olulist rolli mängib loomulikult ka mugavusfaktor. Kõrvasiseste klappide puhul tasub alati arvestada sellega, et iga inimese kõrva kuju on erinev ja mõni toode ei pruugi niivõrd hästi kõrvas püsida. Kõrvapealsed klapid see-eest püsivad küll kenasti peas, kuid võivad samuti mõnda aega kasutades muutuda ebamugavaks ja valutekitavaks. 

Kuna mugavus on iga kasutaja jaoks individuaalne, siis kõige kõige kindlam viis veenduda klappide sobivuses, on neid poes proovida. 

Mõlema klapitüübi hinnavahemik on poodides üpriski seinast-seina, alates 15 eurost ja lõpetades 300 euroga. Viimane summa käib siiski rohkem kõrvapealsete klappide kohta, kuna nende hinnad kipuvad olema üldiselt natuke kõrgemad kui kõrvasiseste omad. 

Siinkohal tuleks endale selgeks teha, mida sa kõrvaklappidelt ootad. Kui tahad kvaliteetset heli ja mugavust lisavaid funktsioone, peab tihtilugu natuke rohkem raha välja käima. Sellistele kriteeriumite põhjal on kindel valik tunamullu What Hi-Fi? poolt maailma parimates klappideks valitud Sony mürasummutavad kõrvaklapid WH-1000XM3.

Vähenõudlik kasutaja, kes soovib aeg-ajalt muusikat kuulata ja kelle jaoks heli ning mugavus niivõrd suure osatähtsusega pole, võiks vaadata näiteks soodsamate nööpkõrvaklappide poole.

Mis on klappide peamine otstarve?

Lõppude lõpuks tuleks lähtuda nii sellest, mis on kõrvaklappide otstarve kui ka personaalsest eelistusest. Kui otsid viimase peal helikvaliteeti ja -puhtust ning mõnusat sügavat bassi, siis võiks mõelda pigem suuremate kõrvapealsete klappide peale. 

Kõrvasiseste klappide eeliseks on aga see, et nad võtavad tunduvalt vähem ruumi ja neid ülimalt lihtne kaasa võtta igale poole. Plusspunkte annab veel mugavus sportimisel või tavalisi jalutuskäike tehes.

Mõtle kindlasti ka see üle, kas kõrvaklappidel peaks olema mugav kõnede tegemise võimalus. Näiteks kodukontoris tööd tehes on tähtis, et klappidel oleks kvaliteetne mikrofon. Tänapäeval on juba pea kõikidele klappidele mikrofon sisseehitatud, ent paremat heli edastavad reeglina kallimad tooted. 

Tutvu ka teiste müügil olevate kõrvaklappidega siit!


Allikas
Diktor.geenius.ee
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/suured-voi-vaikesed-korvaklapid-kum…
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!