Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Sülearvuti töötamiseks: millele peaks enim tähelepanu pöörama?

T, 23/11/2021 - 16:20

Tänapäevases kiiresti arenevas töömaailmas on paljude inimeste jaoks üheks lahutamatuks kaaslaseks sülearvuti, mis võimaldab mugavalt tegeleda tööasjadega nii kodus, kontoris kui ringi reisides. Sealjuures on aga ülimalt oluline, et sinu töövahend toimiks igal hetkel sujuvalt ja murevabalt.

Vajalike funktsioonide kiireks ja ladusaks toimimiseks tuleks arvuti valimisel pöörata tähelepanu kindlatele parameetritele. Millistele siis ikkagi?

Pane rõhku eelkõige kiirusele ja jõudlusele

Protsessori roll arvutites on kahtlemata olulise tähtsusega, kuna sellest sõltub suuresti see, kui kiire ja sujuv sinu seade on. Arvutis töötamise juures on üpriski tavaline, et korraga on lahti mitu veebisaiti ja programmi, mis vähemvõimekama protsessori korral võib muuta seadme märgatavalt aeglasemaks. 

Mainimata ei saa protsessori kõrval jätta ka vahemälu ehk RAMi. Tänapäeval on endiselt turul veel selliseid arvuteid, millel on 4 GB vahemälu. See on küll piisav kogus, et läbi viia lihtsamaid toimetusi (internetis surfata, filme vaadata jne), ent mitme ülesande täitmisel võib jääda sellest tõenäoliselt väheseks. 

Soovitatav on valida töö tegemiseks siiski sülearvuti, millel oleks vähemalt 8 GB vahemälu. Samuti ei tohiks ära unustada SSD ehk pooljuhtketta olemasolu, mis on kordades kiirem kui HDD ehk mehaaniline ketas. Üldiselt on see ka kaasaegsetel arvutitel olemas, ent kontrollida tasub alati. 

Töötamiseks sobib hästi näiteks HP Pavilion 15-DW3001NY, millel võimekas Inteli 11. põlvkonna i5 protsessor, 8 GB vahemälu ja 512 GB SSD-ketas.

Videotöötlus nõuab võimekat videokaarti

Tööarvutite puhul on tavaline, et suurem rõhk on pandud protsessorile ning videokaart on reeglina nendes mõnevõrra “lahjem”. Kui aga tööülesannete hulka kuulub näiteks videote monteerimine ja fotode töötlemine, siis peaks kindlasti jälgima ka seda, et arvuti oleks varustatud võimeka videokaardiga.

Sellist võimalust pakub näiteks mänguriarvuti, mis on küll pisut suurem väljaminek, kuid see-eest leiab nendest seadmetest riistvara tipu, mistõttu tulevad tulevad need toime ka videotöötlusega.

Ära unusta ka mugavust

Kodus viibides on alati laadija ja stepsel mugavalt käeulatuses, et arvutit laadida, ent pidevalt liikumises olles alati seda võimalust kahjuks pole. Sestap on oluline jälgida sülearvuti juures seda, et selle aku oleks piisavalt vastupidav. 

Sama kehtib ka näiteks kaalu kohta: kui tead, et liigud sülearvutiga sageli ringi, on mõistlik valida kergema kaaluga seade


Allikas
Geenius.ee

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik ElisaLigipääsetavus Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.