Põhisisu algus

Sul on hea idee? Anna endast märku. Elisa kutsub alustavaid startuppe üheskoos maailma muutma

27.05.2017

Tänapäeva konkurentsirohkel ärimaastikul ei piisa enam vaid heast ideest: edu sõltub sellest, kes suudab toimiva teenuse kõige kiiremini kasutajateni viia. Selleks, et head ideed ei jääks teostamata, kutsub Elisa alustavaid idufirmasid endaga koostööd tegema, et üheskoos Eesti turgu innovaatilisemaks muuta. Edumeelsed startup'id saavad ennast üles anda spetsiaalselt selleks loodud Elisa veebikeskkonnas. Lisaks loob Elisa ametikohad inimestele, kes hakkavad spetsiaalselt tegelema startup'ide otsimisega.

„Tihti on alustava ettevõttena keeruline hinnata turupotentsiaali ning oma teenusideed arvestatava sihtrühma peal testida ning turundada. Alustaval ettevõttel puudub kontaktibaas ning turundusvõimekus, mis muudab turule tuleku keeruliseks ja kalliks. Siin on lihtne võimalus koos Elisaga uut teenust arendada, misläbi võidab nii startup kui ka klient. Elisa eesmärk on pakkuda oma klientidele uusi nutikaid lahendusi, mis muudavad igapäevaelu lihtsamaks. Usume, et koostöö idufirmadega aitab meil oma klientidele ja ühiskonnale veelgi rohkem lisaväärtust luua,“ ütles Elisa uute teenuste juht Kertu Kriisk, kelle sõnul on idufirmadel partnerlusest palju võita.

Koostööle oodatakse startup'e, kes pakuvad online-teenuseid või teenuseid, mida hallatakse kasutades meediumina internetti. „Idufirmadele pakub Elisa omalt poolt suurimat erakliendibaasi ja jaemüügipinda, kus väärt teenust turustada ja testida. Samuti on partnerorganisatsioonide kaudu võimalik aidata teenusel jõuda ka välisturgudele. Lisaks on Elisas kasutusel kõrgetasemeline IoT platvorm, millele annab ehitada väga eriilmelisi lahendusi just startup’i vajadusi silmas pidades,“ loetles Kriisk põhjused, miks idufirmadel tasuks Elisaga koostööd teha.

„Oleme kiired ja suudame teenusidee kohta tagasisidet saada arvestavalt osalt oma kliendibaasist, kes räägivad meeleldi kaasa maailma muutvate teenuste loomisel,“ sõnas Kriisk ning kummutas täna levinud arusaama nagu oleks koostöö suurettevõttega aeganõudev ja bürokraatlik.

Elisa kontsern on juba aastaid teinud koostööd erinevate idufirmadega ning Soomes on peetud läbirääkimisi rohkem kui 300 idufirmaga, millest üle 70-ga on sõlmitud edukad partnerluslepingud. „Meil on palju häid näiteid Elisa koostööst idufirmadega. 2016. sai meist esimene tõlketeenust pakkuva idufirma Transfluent äriklient ning selle rakenduse abil saavad Elisa ligi 4000 töötajat tõlkida dokumente ja e-kirju,“ sõnas Elisa Soome idufirmadega koostöö eest vastutav asepresident Kimmo Pentikainen.

„Oleme lasknud oma töötajatel teenuseid testida ning hea teenuse ka ise kasutusele võtnud. Läbi meie müügikanalite on idufirmadel erakordselt hea võimalus oma toode turule tuua. Eelmisel aastal aitasime Euroopas turustada Oulust pärit idufirma ŌURA nutisõrmuseid, mis mobiilirakendusega ühenduses olles mõõdavad südamerütmi, südame löögisagedust, kehatemperatuuri ja selle muutusi ning annavad kasutajatele täpse ülevaate päevase aktiivsuse ja unekvaliteedi kohta,“ lisas Pentikainen.

Soome inspireerivate koostöö näidete põhjal loob Elisa ka Eestisse startup'ide otsimisega tegelevad ametikohad praktikantidele. „Praktikaprogramm on hea võimalus ärianalüüsi ja IT-huvilistele inimestele, kes näevad meie sektoris potentsiaali ning soovivad ühisesse edusse panustada. Praktikaaeg on kuus kuud ning on tasustatud,“ lausus Elisa tehnoloogiaüksuse juht, juhatuse liige Toomas Polli.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!