Põhisisu algus

Suhetele keskendunud ettearvamatu krimiromaan paneb nurgakivi uuele põnevussarjale

13.03.2021

Imeline kaanekujundus pole ainus, mis täna fookusesse võetud raamatu kasuks räägib. Rootsi kirjaniku Johanna Mo “Öölaulik” paistab olevat uue, suurepärase kriminullide sarja nurgakivi – rahvusvahelise edu saavutanud teos avaldatakse 17 keeles. 

Raamatu näol on tegu enamat kui vaid traditsioonilise detektiivilooga. Autor on veriste detailide asemel keskendunud vanade sõprade ja perekonnaliikmete vahelistele suhetele ning tegelaste minevikule, mis lisab loole sügavust ja emotsionaalsust.

Ölandi kuritegude sari arutleb selle üle, kuidas on elada kuriteo järellaines, kui inimene ei suuda lõigata katki sidemeid oma mineviku ja kodukandiga.

Politseiuurija Hanna Duncker naaseb pärast 16-aastast pausi taas kodusaarele Ölandile. Hanna isa, kes mõisteti mõrva eest süüdi, on surnud ning kodusaarega ei seostu sugugi vaid helged mälestused. Ometi, hoolimata pilkudest ja kuulujuttudest, kuulub ta ikkagi sealsesse mereäärsesse külakesse.  

Hannal ei jää just palju aega end sisse seada, kui juba leitakse puhkeplatsilt 15-aastase jõhkralt pekstud poisi surnukeha. Seesama poiss – Joel – oli Hanna parima sõbranna poeg ning juhtum saab Hanna südameasjaks.

Raamat on iseseisvalt edukalt loetav ning lugu ei jää poolikuks, seega pole enne alustamist tarvis oodata, et autor ka järgmised osad valmis saaks. Küll aga jäävad lahtiseks mõned peategelase elu puudutavad asjaolud, seega on, mida oodata.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/suhetele-keskendunud-ettearvamatu-krim…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!