Põhisisu algus

Sügisesed jalutuskäigud ja porised tagajärjed

17.10.2018

Nädalavahetusel oli fantastiliselt ilus ilm, kuid siiski-siiski annab sügis endast märku.Hommikuti on rohi märg, lisaks on meil hoovis muruparandustööd ehk vedasime aega värsket mulda. Metsas on niiske ja sopalombid. Mis on selle kõige tulemus? Eks ikka sopased koerad!

Halvemal juhul otsustavad koerad, et nad peavad mürama just seal, kus on must muld ja nad on pest sabaotsani mullaga koos. Seejärel tulevad nad tuppa ja raputavad end või lihtsalt kasutavad oma saba nagu pintslit ja maalivad seinale tumedamates toonides kunsti. Sellest ma parem ei räägigi, et välisukse kõrval olev aken vajab iga päev pesu ja esikukapi peegeluksed ka - need on lisaks ilatriipudele nüüd ka sopased.

Kuna tegemist on üldiselt veepõlguritega, siis nende dušii all pesemine võrdub sea piinamisega või vähemalt hääl on üldiselt selline. Paar korda olen seda kõigile vastumeelselt teinud, kuid üldiselt säästan pigem enda ja nende närve. Muidu oleks ju hea lihtne nad õuest otse duširuumi juhatada ja kõhualused puhtaks pesta, aga nagu mainisin, ei ole nad sel teemal koostööaldis.Teine variant, mis tavaliselt käiku läheb, on nad esikusse lasta, sulgeda vaheuks ja lasta kuivada. Pärast tuleb lihtsalt kogu see kuivanud sopp tolmuimejaga likvideerida põrandalt, vaibalt ja pesalt.

Käpajälg poris

Väiksemate koerte omanikel on muidugi kergem, nad saavad jalutuskäikude ajal koertele selga panna vihmajoped. Tean, et mõtled, et suurtele koertele tehakse neid ju ka? Neile on üldiselt saadaval joped, mis on kõhu alt kinni ehk jalutades ei pritsi soppa koerale kõhu alla. Suurtele koertele on selliseid üldjuhul vaja tikutulega taga otsida. Üldiselt on selg kaetud ja kõhu all on mingi kinnitusriba. Mind isiklikult see vihm niivõrd ei häiri, aga pigem on tüütu just sopp.

Eelmisel koeral Trollal oli omal ajal vihmajope ja ta lausa nautis sellega ringi jooksmist. Kuna see oli kilest ja kahises, siis kohe, kui selle selga panime, hakkas ta ringi tiirutama, et seda sahinat kuulda. Varsti tuleb porine aeg, nii et naudime ilusat kuiva sügisilma ja jalutame palju jaksame, kuni veel saab!

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!