Põhisisu algus

Sony XZ pakub nutikat akut, mis kestab kaua

23.11.2016

Sony XZ pakub nutikat akut, mis kestab kaua

Digitunnis vaatasid saatejuhid Henrik Roonemaa ja Hans Lõugas tagasi pikemale Sony XZ nutitelefoni testile tuues välja selle ühe huvitavama ja unikaalsema omaduse – nutika akuhalduse. Saates oli külas Elisa tooteturunduse osakonna juht Mailiis Ploomann.

Sony XZ on ettevõtte tipptelefon, mis tuli müügile sel sügisel. Tehniliselt on telefon maailma tipptase, pakkudes muuhulgas 4K resolutsioonis salvestavat esikaamerat. Suurepärased tehnilised näitajad on küll kasulikud ja teevad telefoni kasutamise kiireks ning mugavaks, kuid teinekord osutuvad eriti kasulikuks hoopis nutikad lisafunktsioonid.

Sony on lisanud oma telefonidele, sealhulgas tipptelefonile Sony XZ, nutika akuhalduse süsteemi. Kuna enamus inimesi laevad telefoni öösiti, tekib olukord, kus telefoni aku laetakse paari tunniga täielikult täis ja seejärel on telefon ülejäänud öö pinge all. Lõugase sõnul aga vähendab see telefonides kasutatava liitium-ioon aku mahutavust.

Sony nutikas akuhaldus teeb lihtsa, kuid nutika triki – telefon laeb aku esmalt 90% täituvuseni ja lõpetab seejärel laadimise. Ärkamise aja lähenedes laeb telefon end lõplikult täis. Nii  väheneb aega, mil telefoni aku on täielikult laetud ja pinge all. Sony pole otseselt öelnud, kuidas teab telefon kasutaja ärkamise aega, kuid tõenäoliselt on see seotud hommikuse telefoni kasutama hakkamise ajaga.

Kahjuks ei oska telefon aku täislaadimise ajastamiseks kalendrisse vaadata. Seega, kui ees näiteks varajane lend, võib juhtuda, et kaasa tuleb mitte just täiesti täislaetud akuga telefon.

Sony telefonidel on Eestis arvestatav turuosa ja suur fännibaas. Roonemaa sõnul on Sony XZ ahvatlev telefon neile, kes mingil põhjusel ei soovi Apple iPhone’i ega Samsungi mudeleid. Ploomanni sõnul ei maksaks aga Sonyt kolmanda valikuna käsitleda. Tema sõnul on paljude jaoks tegemist esimese valikuga, sest just Sony muutis oma ilusad telefonid tolmu- ja veekindlaks. Paljudele kasutajatele on see väga oluline ja kuigi konkureerivad tootjad teevad nüüd sama, oli Sony oli esimene. See samm tõi kaasa arvestatava fännibaasi.

Sony Xperia XZ nutitelefonini leiad ka Elisa e-poest

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja HuubMine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama