Põhisisu algus

See lõbus kriminull on verdtarretavalt jantlik

21.12.2021

Krimiromaanides tavaliselt midagi ülemäära koomilist ei leidu, aga raamat, millest jutt käib, ei olegi tavaline – näiteks Mart Juur on teose kohta öelnud, et see on lausa kriminaalselt naljakas.

Olav Osolini kriminulli “Kus lendab part” kangelasteks on kaks ebatüüpilist Eesti politsei inspektorit, kes pealtnäha lihtsat mõrvalugu uurides sattuvad uskumatutesse seiklustesse, mis on ühtaegu nii põnevad kui ka naljakad.

Baaris turvamehena töötanud Samuel Part on sunnitud otsima endale uue töökoha ning temast saab 42-aastaselt Eesti politsei nooreminspektor. Peagi kohtab ta oma uut ülemust, kindla silmavaatega vaneminspektor Mart Sapistet, kelle kohta sahistatakse, et politseisse sai ta tööle pärast seda, kui ta oli politseidirektori Moskva stripiklubis pokkeris paljaks mänginud ning lubanud kaotatud raha tagasi anda, kui ta pääseb tööle detektiivina.

2019. aasta veebruaris saab see kummaline tandem väljakutse Lõuna-Eestis paiknevasse hotelli, kus pealtnäha lihtne mõrvalugu võtab ühel hetkel täiesti ootamatu pöörde ning viib uurijad uskumatutesse seiklustesse. Pöörded süžees ning seiklustes on täiesti ootamatud ja seega on lugejal lõppu ennustada üsna võimatu.

“Ülimalt lõbus kriminaaljutt, mis kulgeb justkui kammiseljast piidena turritavate švejkilike lugude rütmis, jättes nüüdisaja poliitkorrektsuse nõuded muretult kõrvale,” on Varrakule kommenteerinud õiguskantsler Ülle Madise.

Andres Anvelt aga on sõnanud, et kui omal ajal oleks kriminaalpolitseis roima lõhutud sama lõbusalt ja humoorikalt nagu selles raamatus, poleks tema inspektorist edasi rühkinudki!

“Värvika vaimukusega kirjutatud põnevik, mille ettearvamatusse süžeesse on eriti nauditaval moel pikitud ka Eesti elust tuttavaid tegelasi ja kirjeldusi,” on arvanud Anu Tali.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/see-lobus-kriminull-on-verdtarretavalt…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!