Põhisisu algus

Sami Seppänen: Elisa kliendil on kasutada parim 4G Internet

04.02.2016

Poolteist aastat kestnud võrgu võimendamise programmi raames on Elisa ehitanud 4G internetivõrgu oma kliendile kordades tihedamaks ja kaasaegsemaks, uuendades kokku üle Eesti 1094 tugijaama.

Elisa juhatuse esimehe Sami Seppäneni sõnul kahekordistas Elisa eelmisel aastal võrgu investeeringud. „Tänu tehtud investeeringutele võime sirge seljaga öelda, et oleme oma klientidele välja ehitanud Eesti parima internetivõrgu,“ kinnitas Sami Seppänen ja lisas, et Elisa jätkab võrgu tihendamisega ka sel aastal. „Võrk ei saa kunagi valmis, sest kliendi vajadused interneti kiiruste ja mahu osas kasvavad koos ajaga ning nii areneme ka meie vastavalt kliendisoovile kasutada parimat teenust.“ Teised Eesti operaatorid on teada andnud, et tegid võrguuuendusi mullu vastavalt 742 ning 340 tugijaamas.

„Mõistetavalt ei tähenda nutiseadmed enam pelgalt meelelahutust, vaid võimalust inimesel teha nii tööd kui lahutada meelt ja seda kvaliteetselt. Nii arenevadki kõik vastavad andmesidemaailmas pakutavad teenused tohutu kiirusega,“ tõdes Seppänen. Elisa klientidest kasutab 80% kõne- ja SMS-teenuse kõrval mobiilset internetti. Netti kasutades on meie kliendile omakorda kõige olulisem video, sest veekord tänast statistikat vaadates näeme, et lausa 56% meie klientide interneti kasutusest kulub videote vaatamisele, seega pühendume jätkuvalt 4G LTE võrgu arendamisele, sest just 4G pakub kliendi vajadustele vastavaid kiiruseid,“ tõi Seppänen välja võrgu tihendamise olulisuse.

Mullu keskendus Elisa 4G võrkude tihendamisele järgmistes piirkondades: Tallinn, Harjumaa, Tartu, Pärnu, Narva, Kohtla-Järve, Valga ja Otepää. Käesoleval aastal liigub Elisa edasi ehitustöödega Haapsallu, Kuressaarde, Noa-Rootsi ning saartele: Hiiumaa, Saaremaa, Vormsi, Muhu ja Ruhnu. „Vastavalt klientide kasutusvajadustele oleme valmis 4G võrku veelgi tihendama üle Eesti,“ täpsustas Sami Seppänen.
Kinnitust sellele, et Elisa on oma klientidele arendanud kvaliteetse võrgu, annab Elisa 4G teenuse menukus klientide seas. Tehnilise Järelevalve Ameti mulluse statistika alusel tõusis Elisa turuliidriks 4G interneti kasutajate arvus. Elisal oli Tehnilise Järelevalve Ameti eelmise aasta kolmanda kvartali statistika alusel 260 000 4G klienti.

Elisa andis tänasel pressiüritusel teada, et alustab sel aastal 4,5G võrgu testidega ning on võtnud eesmärgiks tuua 4,5G teenus oma klientidele kommertskasutusse Baltikumis esimesena.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!