Põhisisu algus

Robotexil astud äriga uude sajandisse: tule õpi, kuidas tehisintellekt ja suured andmemahud oma äri kasuks tööle panna

30.11.2018

Ärid on astumas uude sajandisse. Elisa on rahvusvahelisel Robotexi konverentsil väljas innovaatiliste lahendustega ja tutvustamas, kuidas kasutada tehisintellekti või hoiustatud andmemahtusid oma äri edendamisel. Lisaks koged Äritexil, kuidas innovaatilisi metoodikaid kasutades ärimuresid tuvastada ja lahendada.

Ärilisi probleeme ehk väljakutseid võib olla nii ilusalongil kui ka autotarvete e-poel – oluline on leida nendele probleemidele lahendus. Tihti piisab lihtsast nutikast arendusest, mis võib väikeettevõttel hoida kokku väärtusliku aega ja vähendada kulusid, kuid suurettevõtete efektiivsuse tõstmisel võib vaja minna juba masinõpet ehk tehisintellekti.

Tänavusel Robotexi konverentsil Generatsioon-R tutvustab ja loob Elisa äriarendus uusi tuleviku lahendusi, millest võib kasu olla igal ettevõttel – nii väiksel kui suurel.

Elisa väljatöötatud programm Äritex kutsus kandideerima ettevõtteid, kes seisavad silmitsi äril kasvada ja arendada takistava väljakutsega.

Äritexi eestvedaja, Elisa äriarenduse osakonna juhi Merli Üle sõnul puutub pea iga organisatsioon kokku eluliste äriprobleemidega, mille tõttu on praegusel hetkel nende areng piiratud või raskendatud. “Meie eesmärk on neile kitsaskohtadele üheskoos väljapääs leida. Äritexi raames toimuvates töötubades töötame sisuliselt ühe päevaga välja esialgsed lahendused, mis takistused seljatada võiks.”

Varasemalt ootasime probleemidega kandideerima väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid ning nende hulgast valisime välja edasipääsenud kandidaadid. Nendele hakatakse esialgseid lahendusi välja töötama Äritexi praktilistes töötubades. Kokku kandideeris mitukümmend ettevõtet erinevate probleemidega. Üle sõnul on probleemid väga palju seotud ettevõtte töö efektiivsemaks muutmiseks läbi erinevate aspektide. „Ettevõtted näevad väga palju aja kokku hoidmise võimalusi kaugjuhtimisest ja kaugmõõdikutest, kus Elisa saab aidata enda meie IoT lahendustega.“

Äritex üldiselt kannab endas mõtet, et näidata eelkõige väikematele ettevõtetele, et ei IT ega innovatsioon ei ole üleliia keerulised. „Näitame praktikas, kuidas seda lihtsalt, kiiresti ning üleliia suuri ressursse kasutamata teostada,“ lisab Üle.

Tehislik taip on abiks suurettevõtetele

Aasta algul Elisa poolt korraldatud ja populaarseks osutunud AI väljakutse ehk challenge naaseb ka tänavusel Robotexil. Esmakordselt kogunevad Eestis toimuvale tehnoloogiakonverentsile andmeteadlased üle maailma, et analüüsida eestlaste YouTube’i vaatamiskogemust tehisintellekti abil.

Elisa telekomiteenuste valdkonnajuhi Mailiis Ploomanni sõnul on masinõpe valdkond, millel nii telkosektoris kui ka teistes ettevõtluse valdkondades on üha suurem roll ettevõtte efektiivsemaks muutmisel ning klientide kasutuskogemuse parendamisel läbi kõikide teenuste ja toodete.

Robotexi juhatuse esimehe Sander Ganseni sõnul on organisatsiooni eestvedajad mõistnud, et Robotex on tänaseks kasvanud niivõrd laiapõhjaliseks ettevõtmiseks, et on ainuõige lisaks robootikale keskenduda ka selle kõrval eksisteerivatele valdkondadele nagu andmeteadus ja küberkaitse. Elisa esitatud väljakutse lisamine võistluskavva on üks esimestest sammudest sel muutuseid tooval teel.

Seekordse väljakutsena tuli andmeteadlastel mõista, kuidas käitub telekomivõrgu vaates selline populaarne teenus nagu YouTube ning milline oli kliendi kasutuskogemus erinevates levitingimustes. “Analüüsiti, millistel juhtudel oli YouTube`i vaatamiskogemus hea ja millistel halb ning seda ilma, et klient oleks murest märku andnud,” kirjeldas väljakutse sisu Mailiis Ploomann.

Kuidas andmeteadlastel väljakutsega läks ja kelle töö kõige võitjaks valiti, saab näha juba Robotexil.

Robotex 2018 peaüritus toimub juba käesoleval nädalal 30. novembril – 2.detsembril Eesti Näituste messikeskuses. Lisaks toimub peaürituse raames ka mitmeid väiksemaid üritusi üle kogu Tallinna.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!