Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Robot Annika asus vormistama digitaalseid isikutunnistusi

12.05.2020

Robot Annika asus vormistama digitaalseid isikutunnistusi

Eriolukorras otsustas Elisa võtta Mobiil-ID väljastamisel kasutusse tehisintellektil põhineva teenindusroboti Annika, mis kiirendab taotlusprotsessi ja vastutab ärikriitiliste osade eest. Tänaseks on tehisintellekt aidanud vormistada juba ligi 400 Mobiil-ID-d.

Nii tavaelus, kuid eriti tänases eriolukorras, on äärmiselt vajalikud kiirelt ja hästi toimivad digitaalsed teenused ning protsessid. Turvaline isikutuvastus ja digitaalallkirjastamine on eriolukorras olnud olulisemad kui ei kunagi varem ning tulenevalt sellest otsustas Elisa võtta kasutusele tehisintellekti, et viia mobiil-ID taotlemise protsessi kriitilised osad vestlusrobot Annika voogudele.

„Mobiil-ID vormistamise protsess on seni olnud jäigalt vaid füüsilise isikutuvastuse keskne ja just see on olnud klientide ootuste poolest suurimaks komistuskiviks olukordades, kus kehtivat sertifikaati soovitakse lihtsalt jätkata - näiteks vahetades vananenud SIM-kaarti või operaatorit,“ sõnas Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann.

Kriisiolukorras, mis tõi kaasa ranged liikumispiirangud ja uue reaalsuse, kus inimesed vältisid kõikvõimalike kontakte, läbis uuenduskuuri Mobiil-ID taotlemine koostöös avaliku sektori ning SK ID Solutions`iga. „Tänu sellele sai võimalikuks taotlusprotsessi muutmine ning juba aprilli teisest poolest on Elisas tehisintellekt see, kes küsib kliendi käest vajalikud andmed ja sisestab need vastavasse vormi. Hiljem vaatavad need üle esimesest voost täiesti sõltumatud töötajad ehk nö neljas silmapaar, kes mitte kuidagi kliendiga kokku ei puutu,“ kirjeldab Ploomann.

Tänaseks on läbi Elisa tehisintellekt Annika endale kiirelt ja mugavalt Mobiil-ID saanud ligi 400 inimest. „Antud väljastusviisi hindame oluliseks ka tulevikus, sest seni kuni viirus on meie ümber, on inimestel jätkuvalt oht jääda karantiini. Olukorras, kus ettevõtete esindused on suletud, on digitaalsete teenuste ning isikutuvastuse kättesaadavus on ülimalt oluline praktiliselt kõigile eestlastele.“

Elisa on olnud Mobiil-ID protsessis julgeks innovaatoriks juba mitmeid aastaid olles seni ainus operaator, kes kasutab oma esindustes füüsiliseks isikutuvastuseks tehisintellektil põhinevat näobiomeetriat isikusamasuse tuvastamisel. Mõlemad tehisintellekti lahendused on loodud Eestis koostöös partneri MindTitaniga.

Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.