Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Režissöör Ove Musting sarja “Reetur” võtetest: nagu jookseks iga päev maratoni ja nii kuu aega järjest

T, 19/10/2021 - 09:00

Ove Musting on režissööri-, stsenaristi-, produtsendi- ja konsultanditööd teinud mitmes filmis ja sarjas nagu näiteks “Vanameeste paradiis”, “Tupiktänava mehed” ning “Kallis sõber sind austan”. Hetkel on Ovel režissöörina käsil Elisa ja ERR-i koostöös valmiva spioonisarja “Reetur” teise hooaja viimistlemine. Uurisime, kuidas suvised võtted möödusid, mis olid suurimad takistused ja millal kauaoodatud sari publikuni jõuab. 

Ambitsioonid ajaraami

“Reeturi” helindamine ja montaaž on Ove sõnul täies hoos, sest sari jõuab publiku ette juba oktoobri lõpus. Sarja tegevustik viib vaatajad eelmise hooaja sündmustest tänapäevale lähemale ja muutunud on ka kogu võttetiim.

“Sarja esimese hooaja näol tegid Ergo Kuld ja Martin Algus tõsise landmark’i. Mind lummas tänapäevaga paralleele omav lugu, väga stiilipuhas ja julge lähenemine nii sisuliselt kui visuaalselt, kus peaosas on antikangelane,” kirjeldab Musting esimest hooaega, millele tuli nüüd hakata ise režissöörina üles ehitama uut hooaega.

“Üle võtmine on ikka väljakutse, sest vaatajal on tekkinud juba omad ootused ja eeldused. Nüüd ongi küsimus, kuidas oma nägemust ellu viia. Käekiri ja dünaamika on erinev, kuid peaeesmärk on sama – pakkuda vaatajale põnevat sarja,” nendib Ove. Režissööri sõnul oli ambitsioonide mahutamine etteantud ajaraami keeruline ning omakorda esitas näitlejatele ja võttemeeskonnale katsumuse möödunud suve kõrvetav kuumus. 

Kuu aega järjest maratoni

Võtetel joostakse ajaga võidu, et graafikus püsida ja vajalik materjal kindla ajaga purki saada. ”Hommikul vara tõusmine, päeva materjalide läbi käimine, võttel kohapeal ettevalmistused, näitlejatega proovid, peale ametlikku võttepäeva kokkuvõtted päevast ja ideaalis ka materjali läbivaatamine ning järgmise päeva läbi arutamine,” loetleb Musting pikkade võttepäevade tegevuste nimekirja.

Kuigi eeltööna olid kõik päevad kellapealt ette planeeritud ja ajastatud, tuli plaanides ikkagi jooksvalt muudatusi ja parandusi teha. “Väga kurnav ettevõtmine – nagu jookseks iga päev maratoni ja nii kuu aega järjest,” ei lisa Ove sarjategemisse asjatut glamuuri. Küll aga nendib mees, et intensiivne töö sujub kui sarja teeb kokkuhoidev ja ühte sammu astuv meeskond.

“Panime koos produtsent Jaan Laugamõtsaga kokku nö dream teami. Pingelisi olukordasid tuli loomulikult kogu aeg ette. Võid võtteid hoolikalt kavandada ja viimase detailini paika panna, kuid mõni väline tegur võib ajagraafiku hetkega segi paisata. Lisaks pani koroonaaeg peale paine, mis juhtub, kui keegi haigestub või kui keegi tiimist nii öelda välja kukub. Selles osas olime õnnega koos, sest keegi haigeks ei jäänud,” on Ove meeskonna ja võtete kulgemisega rahul. Muidugi kiidab ta ka tugevat näitlejate ansamblit, kelle suhtumine ja pühendumine on tema sõnul fantastilised. 

Kõrgkvaliteetne pilt

“Reeturi” uut hooaega filmiti suvel ja ajal mil ööd on aastas kõige valgemad. “Kõige ootamatum oli see, kui lühike on suvel ikkagi öö. Pimedas filmitavad stseenid tuli jagada mitmete ööde peale, kuigi mõne osa tegevus toimub tegelikult ainult loetud minutite jooksul. Samuti oli keeruline filmida turiste täis vanalinnas. Kuigi masside voorimine sai seal peatatud, siis kusagilt ilmus ikka keegi, kes valjuhäälselt midagi arvas,” rääkis Ove valgetest öödest ja sarja pürgivatest soovimatutest taustanäitlejatest. Õnneks on sarja montaaž seni kulgenud ootuspäraselt ning head materjali palju.

“Kõige keerulisem ongi valikuid teha, mida endale armsaks saanud materjalist kasutada ja mis välja jätta,” kommenteerib Musting. Sari võeti üles, monteeriti ja läheb eetrisse 4K formaadis, mis on kodumaiste sarjade puhul ainulaadne.

“4K tähistab andmemahtu ehk kui palju piksleid kaader sisaldab. 4K formaat võimaldab suure mahu tõttu kaadrisiseseid muutusi teha ehk pilti sisse zoomida ilma, et vaataja kvaliteedikadu märkaks. Reeglina edastavad kanalid aga HD pilti ja probleemiks on olnud võimekus näidata 4K formaadis. Elisa Elamuse uudne digiboks seda võimaldab ja loomulikult, kui filmitud on kõrgeid standardeid silmas pidades, siis 4K-s paistab see ka rohkem silma,” kirjeldab Ove sarjategmeise tehnilisi nüansse. 

„Reeturi“ teise hooaja kolm esimest osa jõuavad Elisa Huubi 25.oktoobril ning novembri alguses lisandub kolm järgmist. Sarja saab vaadata 4K formaadis, mis on Eesti sarjade puhul ainulaadne.

Peaosatäitjana näeme taas Tambet Tuisku ning lisaks temale astuvad teises hooajas üles näitlejad Erki Laur, Ott Aardam, Tiina Tauraite, Eva Koldits, Mart Nurk, Margus Jaanovits ja Maarja Jakobson. Spioonipõneviku stsenarist on Raoul Suvi, režissöör Ove Musting, idee autor ja stsenaariumi konsultant Andres Anvelt ning produtsent Jaan Laugamõts. Reeturi teist hooaega toodab produktsioonifirma Downtown Pictures.


Allikas
Diktor.geenius.ee

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik ElisaLigipääsetavus Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.