Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Rahvusvaheline menuk: valus, kuid liigutav romaan toob lugejani loo vanemate unistusi täitvatest lastest

31.03.2021

Rahvusvaheline menuk: valus, kuid liigutav romaan toob lugejani loo vanemate unistusi täitvatest lastest

Lydia on surnud. Aga seda nad veel ei tea … 

New York Timesi menukite autor Celeste Ng (perekonnanimi hääldub kui ’ing’) on tõenäoliselt tänapäeva üks armastatumaid perekonnast, saladustest ja väikelinnaelust kirjutavaid autoreid.

Eesti lugejatele on juba tuttav tema romaan “Sädemest tõuseb leek“, kuid nüüd on jõudnud Elisa Raamatusse ka tema rohkete auhindadega pärjatud debüütromaan “Kõik, mis ma sulle rääkimata jätsin“.

Raamatu keskmes on 1970. aastate Ohio väikelinnas elav Hiina-Ameerika segapaar. Marilyn ja James Lee on otsustanud, et nende lemmiklaps Lydia teeb teoks kõik unistused, mis vanematele endile kättesaamatuks jäid: ema soovide täitmiseks peab temast saama arst, mitte koduperenaine, ning isapoolse lisandusena peab ta olema populaarne ja aktiivse seltsieluga.

Samas ununeb pealtnäha ideaalse perekonna vanematel küsida üks lihtne küsimus – mida Lydia ise tahab? Läbi ühe lapse oma unistuste poole püüeldes jätavad Marilyn ja James unarusse ka oma teised lapsed Nathani ja Hannahi, kellest üks ei mahu tähelepanu keskpunkti isegi pärast prestiižsesse ülikooli pääsemist ning teist ei pane tähele ei vanemad ega õde-vend.

Kui kohalikust järvest leitakse Lydia surnukeha, vallandub perekonnas kaos ning kõik pereliikmed asuvad tegutsema oma parima äranägemise järgi. Ainus, kes teisi jälgides midagi taipab ja võib-olla ka tõde aimab on noorim laps Hannah.

“Kõik, mis ma sulle rääkimata jätsin” on valus ja sügavalt liigutav lugu perekonna, juurte ja kodu tähendusest. Teos kujutab kultuurides ja perekondades laiutavaid kuristikke ja kirjeldab ilmekalt, mil moel perekonnaliikmed alati üksteise mõistmise nimel pingutavad. 

Allikas
Diktor raamatud
Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.