Põhisisu algus

Raamatusõprade tuleproov: 3 raamatutega seotud väljakutset, millega end uuel aastal lugema panna

23.12.2020

Aasta lõpp on hea aeg seada endale järgmiseks aastaks eesmärke, kuid kui sarnaselt paljude teiste lubajatega ei kipu sa endale antud lubadusi täitma, võid seekord asjale läheneda teisest nurgast – esita endale väljakutse! 

Kui üks varasemate aastate lubadustest on olnud „loen sel aastal rohkem raamatuid“, siis oled õnnega koos – lugemise väljakutseid on internetiavarustes lõputult. Väljakutsete eesmärk on lugeda rohkem ning harjumuspärasest erinevaid raamatuid. 

Ehkki erinevaid lühemaid väljakutseid korraldatakse ka aasta jooksul, tasub kindlasti mõnega juba jaanuaris algust teha. Et valik lihtsamalt läheks, otsisime põnevamad väljakutsed üles. 

The 52 Book Club

52 nädalat, 52 etteantud teemat – see tähendab täpselt üks raamat nädalas. Teemad ulatuvad seinast seina, nende seas näiteks „hariv lugemine“ ja „tegevus toimub enne 17. sajandit“, aga ka „9-tähelise perekonnanimega autor“ ja „esimene peatükk lõppeb paarituarvulisel leheküljel“. 

Millist teost täpselt lugeda, saab valida iga lugeja ise. Ideedenappusega võitlevad näiteks Goodreads keskkonnas moodustatud nimekirjad. Pole muret, kui kõiki 52 raamatut lugeda ei jõua – eesmärk on ju mõnusalt aega veeta ja uusi žanre avastada.

Read Harder Challenge 2021

Juba seitsmendat aastat aset leidev väljakutse, mida korraldab Book Riot, pakub välja 24 teemat, mis võiks aidata igal lugejal maailmapilti avardada ja leida uusi lemmikuid. Väljakutse edukaks lõpetamiseks tuleb lugeda umbes kaks raamatut kuus. 

Mitmed 2021. aasta väljakutse ülesanded hõlmavad vähemuste temaatikat, näiteks „loe Ladina-Ameerika autori memuaare“ või „loe raamatut, mis heidab valgust mõnele levinud vaimse tervise häirele“. 

Lisaks olulistele ühiskondlikele teemadele on väljakutses muidki põnevaid ülesandeid, näiteks peaks üks loetav raamat sisaldama armastatud lemmiklooma, kes raamatu vältel ära ei sure, teine aga tuleks valida kaanepildi järgi – täpsemal selline, mis kohe üldse ei meeldi.

19 Books in 2021

19 raamatust koosnev väljakutse on tõenäoliselt seni kõige lihtsam nii raamatute hulga kui ka teemade poolest. Boonusena on The Literary Life lisaks tavaversioonile koostanud ka laste versiooni, et pere kõige nooremates lugemisharjumust arendada ja säilitada. 

Väljakutse jooksul saab lugeja lõpetada ühe poolelioleva teose, lugeda Shakespeare’i näidendit, tutvuda uue žanriga, reisida ajas tagasi 14.–16. sajandisse ning tunda end tõelise raamatueksperdina, lugedes tuntud autori vähetuntud teost. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/raamatusoprade-tuleproov-3-raamatutega…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama