Põhisisu algus

Probleemid tööl ja kodus, rahamured, armuhädad, hullud naabrid… Loe, kuidas kogetud tagasilöögid enda kasuks pöörata?

17.01.2022

Tagasilöögid kuuluvad paratamatult elu juurde osa ja pääsu pole neist kellelgi. Kuid see, kas tagasilöök niidab jalust või saab sellest hea õppetund, mille najal edaspidi stabiilsus ja edu saavutada, sõltub igaühest endast.

Ühele katastroof, teisele edu võti

Palju on kinni inimese enda peas, mitte saatuses või jumala sõrmes – üks võtab juhtunust õppust ja liigub targemana edasi, teine näeb sarnases sündmuses katastroofi ja enese jalule ajamine näib raske, kui mitte võimatu.

Mõnikord tunneb inimene, et tema ümber ongi vaid tagasilöögid. Väikesed ja suured ning pisema tüli tekkides valdab täielik lootusetuse tunne. Just tagasilöökidest räägibki Thomas Eriksoni veidi depressiivse pealkirjaga raamat “Tagasilöögid minu ümber”. Või kui üdini aus olla, siis tegelikult ei räägita raamatus sugugi tagasilöökidest, vaid hoopis sellest, kuidas kogetud tagasilöögid enda kasuks pöörata ja edu saavutada.

Eesmärk on näidata, et elu on nagu on, ja tähtis on see, mida sellega pihta hakata, mitte see, mis ümberringi toimub. Tunneli lõpus on valgus! Selles raamatus käsitleb autor mitmesuguseid tagasilööke: probleeme tööl ja perekonnas, rahamuresid, armuhädasid, hulle naabreid, ränki tülisid…

Kuidas hakkama saada, kui kõik tundub nii jube keeruline? Kas tõesti peab tagasilöökidega leppima? Esmajoones näitab raamatu autor, kuidas muuta tagasilöögid eduks. Mõistvalt ja naljatamisi juhib ta meid mööda tunnelit valguse poole. Annab kätte lahendusi nii meie sees kui ka meist väljaspool.

Kui tundub, et sind ümbritsevad vaid idioodid…

Elisa raamatust saab lugeda ka sama autori sulest varem ilmunud raamatut “Idioodid minu ümber” (2018, Varrak). Sellest humoorikalt kirja pandud rahvusvahelisest menuraamatust leiad vastused paljudele käitumismustrite ja isiksustüüpidega seotud küsimustele ning hakkad mõistma ka seda, miks ühe kolleegi töölaud on alati segi või kuidas suhelda ülemusega, kes ei paista kunagi ühtegi sinu mõtet kuulavat.

Üks on kindel, pärast seda raamatut hakkad aru saama, mida sind ümbritsevad inimesed tegelikult tahavad sulle öelda, ja märkad rõõmuga, et idioote sinu ümber jääb üha vähemaks.

Thomas Erikson on Rootsi käitumisteadlane, lektor, koolitaja ja kirjanik. Raamat “Idioodid minu ümber” (2014) on nüüdseks tõlgitud 25 keelde ja see on ilmunud 40 riigis.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/probleemid-tool-ja-kodus-rahamured-arm…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!