Põhisisu algus

Priit Pius möödunud aastast: Lollitamise nälg on olnud nii suur!

05.05.2021

Tuntud Tallinna Linnateatri näitlejal Priit Piusil on aasta kulgenud õnnelikult ja hästi, küll aga on tema elus puhunud uued tuuled.

Nimelt on Priit saanud teatrilaval näitlemise asemel mängida rohkem filmides ja sarjades ning veeta aega pere seltsis. Uurisime Piusilt, kuidas tal läinud on, mismoodi möödusid äsja esilinastunud kodumaise komöödiasarja “Alo” võtted ning kuidas mõjutab filmimise protsessi see, kui võtteplatsil saab improviseerida koos venna Märdiga.

Tütre sünd ja aeg perele

Priit ja tema pere on seni jäänud pandeemiast puutumata ning näitleja on juba ka koroonavaktsiini saanud. Eelmisel aasta märtsis sündis tal ja tema abikaasal Maiken Piusil teine laps, seega on paaril palju energiat läinud laste kasvatamisele. Nüüdseks on tütar juba aastane ning vanem poeg saanud 3-aastaseks.

Vabama aasta üle, kus lastele on saadud rohkem tähelepanu pöörata, on perel hea meel. “Ühtepidi on olnud aega olla perega rohkem ning teistpidi töö mõttes peab ütlema, et teatritööd pole tõesti väga palju saanud teha, aga see-eest igasuguseid muid projekte on kuidagi erakordselt palju olnud see aasta,” tõdeb Priit. 

Aasta möödus lava asemel kaamera ees

Kuna teatrisaalid on nüüdseks juba pea aasta aega vaatajatest tühjad olnud, siis on näitleja igatsus teatrimelu järele suur. “Kevadel pidid tulema kaks lavastust välja, kuid olukord muutus ja seda ei olnud siiski võimalik teha,” mainib Priit. Sellegipoolest valmistub Tallinna Linnateater ette eesootavaks hooajaks ning lavastused esietenduvad praeguse seisuga tõenäoliselt augusti- või septembrikuus.

Õnneks aga on tööd jätkunud filmimaailmas ning Priit on saanud enamus aega veeta just kaamera ees näideldes. Üks suurematest projektidest, kus näitles ka Priidu kaksikvend Märt, oli Soome film “Omerta 6/12”, mille võtted kestsid Eestis üle viie kuu.

Samuti särasid kaksikvennad komöödiasarja “Alo” teise hooaja võtetel. Soolas on ka üks filmiprojekt, millest on Priidu sõnul veel natuke vara rääkida. Siiski valmistuvad teatrid ette tulevaseks hooajaks ning ka Priit mainib, et praegu teatris proovid käivad. 

Üle võlli karakterid “Alo” sarjas

Äsja esilinastunud “Alo” sarja teist hooaega filmiti viiruseperioodil ja õnneks möödusid võtted komplikatsioonideta. Vennad Priit ja Märt Pius mängivad sarjas Bambergide suguvõsa tegelaskujusid, kes kõik on omamoodi naljakad karakterid.

Meeldejäävamad on kindlasti kaks õlinäppu Ricky (Märt Pius) ja Martin (Priit Pius), kellel on teatav iseloomulik käitumismuster igas olukorras. “Bambergide karakterite juures pakub huumorit see, et tegelaskujud reageerivad alati sarnastes olukordades samamoodi.

Nagu mõnes Ameerika komöödias kehtib ka selline loogika, et tegelaskuju tegelikult ei arene – see muudabki olukorra mingis mõttes naljakaks,” räägib Priit. Lisaks autode remontimisele tegelevad Ricky ja Martin nii esimeses kui ka teises hooajas salajaste äridega.

“Nad küll parandavad autosid, aga nad on oma mõtetega mujal ja selline päris tegevus käib kogu aeg kuskil taustal. Vaataja ei saa täpselt aru, mis toimub või mis asju nad ajavad,” selgitab Priit. 

Piuside endi väljamõeldud tegelased 

Bambergide suguvõsa tegelased, keda Piusid “Alo” sarjas mängivad on vendade endi väljamõeldud.

“See mõte tekkis koos Märdiga puhtalt niisugusest ahnusest, et lihtsalt tahaks proovida. Need tüübid on kuidagi nagu mõlkunud peas ning siis me mõtlesime, et võib-olla ühe karakteriga nagu ei tahaks piirduda, et siis on mänguruumi. Sealt tekkis mõte luua nii-öelda suguselts, kus kõik on samasuguste genofondidega, üsna sarnased, et mitte öelda täiesti sarnased,” kirjeldab Priit.

Sarjas näitlemisel annab vendade üksteise hea mõistmine teatud eelise, sest ka “Alo” sarjas mängivad nad  lähisugulasi.

“Omavahel vennaga väga ei pea vestlema, et kuule, kas see sulle tundub loogiline vms – leiame selles mõttes ühise keele ning igasugused vaidlused jäävad kindlasti ära,” lisab Priit.

Samuti tuleb vennaga koos töötamisel ja karakterite välja mõtlemisel kasuks see, et on kellelt ausat ja head tagasisidet saada. “Kui üks teeb midagi, siis ta saab alati nii-öelda nõu küsida, et kuule, kas võiks midagi juurde mõelda või midagi ära võtta jne,” räägib näitleja. 

Võtted viiruseperioodil

Priidu viimaste projektide “Alo” ja “Omerta 6/12” võtteplatsidel toimus kõik veidi teistmood kui varem. Piirangud ja kiiretestimised olid igapäevased ning tänu sellele suudeti film ja sari kenasti purki saada.

“Kõik piirangud olid kenasti täidetud ning “Omerta 6/12” puhul oli huvitav näha, et maskide kandmine ja kiirtestid toimisid väga hästi ning niimoodi saab praegusel ajal võtteid teha küll,” räägib Priit.

Nii “Alo” kui “Omerta 6/12” puhul ei tulnud näitlejatel kaamera ees maske kanda, küll aga tegid seda kõik võttetiimi liikmed pidevalt, et hoida ära viiruse levikut. Samuti püüti võimalikult vähe võtete välisel ajal teiste inimestega kokku puutuda, et mitte suurendada nakkusohtu.

Suur lollitamise nälg

“Alo” sarja tegemine andis Piusi sõnul uut hingamist ja tõi tagasi inimeste sekka. “Kõik kaadri taga olevad inimesed, näitlejad ehk kogu tiim olid toredad ja läbisaamine hea ning kokkuvõttes sai väga palju nalja,” meenutab Priit.

Üle pika aja sai näitleja enda sõnul sarjas teistmoodi ja vabamas vormis rolli mängida. Kuna Piusidel oli võimalus stsenaariumi loomisel kaasa rääkida, ise ideid genereerida ja katsetada, siis puudus võtetel teatav pinge. Seetõttu ootas Priit võtteid väga ning nautis igat päeva. “Lollitamise ja näitlemise nälg oli olnud nii suur, et seal oli ennast hästi tore välja elada,” lisab ta. 

Priit Pius naerutab telepublikut ”Alo” uues hooajas, mida saab ekslusiivselt vaadata Elisa Huub voogedastusplatvormil. Sarja teises hooajas astuvad üles ka Tõnis Niinemets, Priidu vend Märt Pius, Reimo Sagor, Liis Lass, Saara Nüganen, Uku Uusberg, Priit Võigemast, Külliki Saldre jpt. Sarja režissöör on tunnustatud lavastaja Mikk Jürjens ning produtsent Karl Kermes.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/priit-pius-moodunud-aastast-lollita…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!