Põhisisu algus

Poldarki raamatud: parim ajalooline ilukirjandus, kus jagub kuhjaga põnevust ja emotsioone

21.02.2022

Winston Grahami Poldarki jutustusi, mille põhjal võeti üles ka populaarne BBC seriaal, võib nimetada ajalooliseks ilukirjanduseks selle parimal moel – ajalooline tõde on segatud fantaasia ning lõputu õnn suure südamevaluga.

Poldarki austajate rõõmuks saab Elisa Raamatust nüüd lugeda populaarse Poldarki raamatusarja 9. osa ja 10. osa “Möldritants” ja “Armukarikas”.

“Möldritants”

“Möldritantsu” Tegevus toimub Cornwallis aastail 1812–1813. Namparas pakub uus aasta Poldarkide perekonnale rohkesti ootamatusi ning Winston Grahami kirja pandud lugu saab uued mõõtmed nii algsete tegelaste kui ka järgneva noorema põlvkonna jaoks.

Rossil ja Demelzal on üllatavaid ja murettegevaid uudiseid. Londoni seltskonnas menukaks osutunud Clowance leiab naastes, et tema ja Stephen Carringtoni suhetes on õnn segatud südamevaluga. Hispaanias löövad vaenupooled lahinguid, Inglismaal muutub poliitiline olukord iga päevaga järjest segasemaks ning Poldarkid ja Warleg­ganid seisavad silmitsi uute aegadega, mis on tormilised ja kaootilised nagu rahvalik möldritants.

“Armukarikas”

10. osa sündmusedki toimuvad muidugi mõista Cornwallis ning aasta on 1813. Rõskes üksildases koopas varastatud kraami all lebab hõbekarikas. Sellele on graveeritud moto “Amor gignit amorem” ehk “Armastus sütitab armastust”, mis kummitab kaht peret, Poldarke ja Warlegganeid, kelle vahel valitseb ikka veel vaen.

Ross ja Demelza ning auahne ja mõjuvõimas Sir George näevad oma lapsi langetamas otsuseid, mis mõjutavad kogu nende edasist elu. Napoleoni sõjad lähenevad lõpule ning Jeremyle ja Clowance’ile, nagu ka kõrgile ja küünilisele Valentine Warlegganile on see ärev ja otsustav aeg.

Veel Poldarki raamatuid leiad Elisa raamatust SIIT.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/poldarki-raamatud-parim-ajalooline-ilu…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!