Põhisisu algus

Plaanid tegemata? 3 head põhjust veeta õhtu raamatu seltsis

30.10.2020

Kuigi koduseid ajaveetmisviise on rohkem kui kunagi varem, on raamatute lugemine endiselt üks populaarsemaid. Pandeemia-aegne eneseisolatsioon on toonud paljud lugejad raamatute juurde tagasi ning müüginumbrid aina kasvavad. 

Vaatame, millist kasu raamatute lugemine endaga kaasa toob.

Lugemine aitab lõõgastuda

Pärast pikka ja pingelist tööpäeva aitab kõige paremini lõõgastuda ja pingeid maandada üks hea raamat – võibolla koos tassikese teega. On leitud, et lugemine võib alandada stressitaset lausa kahe kolmandiku võrra. Pole oluline, millest raamat täpselt räägib – peamine, et see lugejat köidaks.

Lugemine parandab suhteid

Võib tunduda loogikavastane, et tegevus, mida saab teha ainult üksi, aitab parandada suhteid teiste inimestega. Nii see ometi on – ja eriti kehtib see ilukirjanduse lugemisel. 

Ajakirjas Science avaldatud artikli kohaselt aitab ilukirjanduse lugemine paremini mõista teiste inimeste emotsioone, mõtteid, uskumusi ja soove. Nii on kergem hakkama saada keeruliste inimsuhetega ning teha koostööd igat sorti inimestega. 

Ilukirjandus võimaldab lugejal elada kasvõi tuhandet erinevat elu ning kogeda raamatukangelaste emotsioone. Tänu sellisele kogemusele ning tegelaste suhete ja mõttemaailma kirjeldustele on hiljem pärismaailmas lihtsam mõista, kui erinevalt võivad inimesed maailma näha.

Lugemine soodustab edu

Paljud maailma edukaimad inimesed, nagu Warren Buffet, Bill Gates ja Oprah Winfrey, peavad lugemist üheks oluliseks edu saavutamise komponendiks.

Seos peitub tõenäoliselt teadmistejanus – lugemine on suurepärane moodus teadmiste omandamiseks, kriitilise mõtlemise ja probleemilahendamisoskuste arendamiseks ning, nagu selgus eelmises punktis, ka suhtlemisoskuse parandamiseks. 

Ei tasu sugugi muretseda, kui ilukirjandus ei kuulu lemmikute hulka – mitteilukirjanduslike teoste abil saab õppida tundma maailma, milles elame. Enese harimine rahvatervise, inseneriteaduste, äri ja loodusteaduste valdkonnas – just nagu Bill Gates – võib tuua ennenägematult palju kasu.

Enese arendamise ja harimisega saad alustada juba täna – loomulikult Elisa Raamatu vahendusel. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/plaanid-tegemata-3-head-pohjust-veeta-…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!