Põhisisu algus

Piilu, mida kolleegid loevad: populaarseimad teosed Elisa Raamatus

30.11.2021

Eestlased armastavad mõistatuste lahendamist – vähemalt nii võib järeldada Elisa Raamatu populaarseimate teoste edetabelist, mille esikohtadel on pea alati mõni krimiromaan.

Ka praegu kuulub esikolmikusse kaks tõupuhast kriminulli ning üks kummaline raamat, mille juurde kuulub samuti terve hunnik mõistatusi. 

“Kummalised sõnumid” 

See teos on oivaline segu fantaasiast, mõistatustest, maagiast ja paranormaalsusest, mille köidab kokku huumor. Peategelane Hannah pöörab oma senisele elule selja ning asub tööd otsima – sellist, mis vähegi maksaks. Madalad ootused viivad ta tööle Kummalistesse Sõnumitesse, ajalehte, mille eesmärk on teatada iseäralikust ja imelisest kõikjalt maailmast. 

Paljud vaid irvitavad Kummaliste Sõnumite üle, kuid linnas leiavad tõepoolest kõigi nina all aset üleloomulikud sündmused. Sündmused, mille kõrval ajalehes kajastatud pöödanud uudised tunduvad lapsemänguna. Võib-olla on tegelikkus väljamõeldistest veel kummalisem?

“Mao needus”

Kui Ruth Galloway läheb jälgima ühe keskaegse piiskopi kirstu avamist, leiab ta muuseumi põrandalt surnud kuraatori. Peatselt pärast seda sureb oma ratsabaasis ootamatult ka muuseumi jõukas omanik. Mõlemal juhul võis surm olla loomulik, aga juurdlust alustatakse siiski.

Kui päevavalgele tulevad ähvarduskirjad, võtavad sündmused pahaendelisema pöörde. Samal ajal kui ta tõekspidamised proovile pannakse, tuleb Ruthil ja peainspektor Nelsonil välja selgitada, kuidas on omavahel seotud aborigeenide pealuud, narkokaubandus ja müsteerium Unenägemisest, et lahendada surmajuhtumid ja jääda seejuures ise ellu. 

“Vari sinu kannul”

Vaneminspektor Kristoffer Bark ja tema rühm saavad uue lahendamata juhtumi. See puudutab Emelie Kartmanit, üksikemast algklassiõpetajat, kes kadus kümme aastat tagasi, ja leiti hiljem surnuna Lanna karjäärijärvest. 

Kristoffer Bark leiab, et uurimises oli suuri puudusi. Rääkides haiguslehel oleva kolleegi Sara Bredow’ga, taipab Bark, et ka teda on samamoodi taga kiusatud. Kas mõrtsukas jahib uut ohvrit? „Vari su kannul” on lugu võimust ja manipuleerimisest, hirmust ja ebatäiuslikkusest. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/piilu-mida-kolleegid-loevad-populaarse…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!