Põhisisu algus

Peleta sügiskaamost motiveeriva raamatuga: käänuline tee, mis viis eneseavastuseni

27.09.2021

Kui soovid oma elu muuta, ei tohi jääda ootama ilusat ilma või taevalikku signaali – tuleb lihtsalt tegutseda, alguses kasvõi hambad ristis. Kui aga tunned, et sul on puudu vaid viimane tõuge, siis meil on sulle pakkuda sobiv raamat. Kui soovid hakata jooksma, on see raamat lausa kohustuslik, kuid abi leiad teosest ka teiste eesmärkide saavutamiseks. 

Rachel Cullen on läbinud kümmekond maratoni ja jooksmine on loomulik osa tema igapäevaelust. See pole aga alati nii olnud. 

Noorena kannatas Rachel hulga vaimsete probleemide all. Püüdlused perfektse elu järele jooksid aina liiva ning ainsaks toetuspunktiks olid alkohol ja šokolaad. Ühel päeval, üritades nõiaringist välja murda, otsustas ta jalga panna vanad jooksutossud.

Cullen polnud kunagi mõelnud endast kui jooksjast ja kindlasti polnud tegu armastusega esimesest jooksusammust – alguses kasutas Cullen seda isegi karistusena. Treeningutega kaasnes aga kauaoodatud kaalulangus ja poolelijätmine ei tulnud kõne alla.

Läbimurre saabus koos otsusega läbida elu esimene maraton. Cullen tundis, et kui ta seda suudab, suudab ta kõike. Ja ta suutis. Esimest korda elus pakkus jooksmine tõelist rõõmu ja enesekindlust, aitas keerulistes olukordades hakkama saada ja võimaldas enda üle uhkust tunda. 

Esimese maratoni läbimine ajendas naist oma teekonda ka kirja panema ja nii sündis “Jooks elu eest”. Kuigi läbiv teema on raamatus jooksmine, et tasu lasta end pealkirjast heidutada – raamat sobib kõigile, kes on kunagi olnud kimpus madala enesehinnangu, ebakindluse või depressiooniga või kes pole suutnud leppida oma kehaga. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/peleta-sugiskaamost-motiveeriva-raamat…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!