Põhisisu algus

Päriselt kohustuslik kirjandus: raamat, mis võib päästa elu

05.10.2021

Hoolimata sellest, et kodu peaks olema kõigi inimeste kindlus ja pelgupaik, juhtub ometi kodus kõige rohkem õnnetusi. See tähendab, et ka tavalisel neljapäeval või laupäeval võib tarvis minna esmaabivõtteid.

Raamat “Iga kodu esmaabi ABC” julgustab inimesi abi andma ja seda ka õigesti tegema. Juhised on kirjutatud selgelt, lühidalt ja konkreetselt, et hädaolukorras ei oleks võimalik õpetussõnu valesti mõista.

Käsiraamatust saab lugeja teada, kuidas talitleda erinevate vigastuste ja õnnetusjuhtumite korral, nende hulgas ka näiteks infarkti korral. Välja on valitud need juhtumid, mille puhul inimesed kõige rohkem paanikasse satuvad.

Lisaks sellele selgitavad autorid, kuidas hinnata kannatanu seisundit, millist infot anda Häirekeskusele ning mida teha enne kiirabi saabumist. Näiteks tuleb võimaldada kiirabibrigaadil kannatanuni jõudmine avades uksed ning pannes koerad – ka väikesed – ketti või teise tuppa, et nad meedikuid rünnata ei saaks.

Autorid – ühel selja taga kiirabitöö, teisel pikaaegne kogemus esmaabikoolitajana – soovivad, et see raamat kuuluks koos kvaliteetsete esmaabivahenditega iga esmaabiandja, iga kodu põhivarustusse. Enim on kasu juba läbitöötatud raamatust!

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/pariselt-kohustuslik-kirjandus-raamat-…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!