Põhisisu algus

Päriselt kohustuslik kirjandus: raamat, mis võib päästa elu

05.10.2021

Päriselt kohustuslik kirjandus: raamat, mis võib päästa elu

Hoolimata sellest, et kodu peaks olema kõigi inimeste kindlus ja pelgupaik, juhtub ometi kodus kõige rohkem õnnetusi. See tähendab, et ka tavalisel neljapäeval või laupäeval võib tarvis minna esmaabivõtteid.

Raamat “Iga kodu esmaabi ABC” julgustab inimesi abi andma ja seda ka õigesti tegema. Juhised on kirjutatud selgelt, lühidalt ja konkreetselt, et hädaolukorras ei oleks võimalik õpetussõnu valesti mõista.

Käsiraamatust saab lugeja teada, kuidas talitleda erinevate vigastuste ja õnnetusjuhtumite korral, nende hulgas ka näiteks infarkti korral. Välja on valitud need juhtumid, mille puhul inimesed kõige rohkem paanikasse satuvad.

Lisaks sellele selgitavad autorid, kuidas hinnata kannatanu seisundit, millist infot anda Häirekeskusele ning mida teha enne kiirabi saabumist. Näiteks tuleb võimaldada kiirabibrigaadil kannatanuni jõudmine avades uksed ning pannes koerad – ka väikesed – ketti või teise tuppa, et nad meedikuid rünnata ei saaks.

Autorid – ühel selja taga kiirabitöö, teisel pikaaegne kogemus esmaabikoolitajana – soovivad, et see raamat kuuluks koos kvaliteetsete esmaabivahenditega iga esmaabiandja, iga kodu põhivarustusse. Enim on kasu juba läbitöötatud raamatust!

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/pariselt-kohustuslik-kirjandus-raamat-…
Seotud märksõnad
Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama