Põhisisu algus

Ooperilaulja Reigo Tamm: Kui ikka Priit Võigemast tuleb stseenis vastu, siis tõmbab hääle värisema ja jala tudisema küll

20.04.2021

Reigo Tamme tunneme eelkõige Estonia teatri ooperilauljana, kuid lisaks sellele seisab mees Tapa vallavolikogu aseesimehena aktiivselt enda kodulinna arengute eest. Eelmisel aastal isaks saanud Reigo ei pelga sugugi igapäevarutiinist välja tulla ning panna end proovile väljaspool teatrilava või vallavalitsuse ruume.

Rääkisime Reigoga sellest, kuidas temast sai ooperilaulja, mis emotsioone tekitas äsja esilinastunud sarja “Alo” teises hooajas näitlemine ning mis projektid tal praegu veel käsil on. 

Näitlejast ooperilauljaks

Väikesest Tapa linnast pärit Reigo suureks unistuseks oli saada näitlejaks. Pärast gümnaasiumi lõpetamist sai ta sisse lavakunstikooli 25. lendu, kus tema kursusekaaslasteks olid näiteks vennad Piusid ja Kalmetid, Piret Krumm ja Pääru Oja.

“Põnev ja väga raske oli kogu see õppeperiood. Esimese õppeaasta lõpus aga varises minu maailm kokku, sest mul nii-öelda viisakalt paluti koolist lahkuda,” tõdeb Reigo. Küll aga soovitati noormehel minna õppima ooperilaulu.

Reigo tunnistab ausalt, et ooperimaailm ei tundunud talle alguses sugugi huvitav, eriti olukorras, kus kõik tema unistused olid kokku kukkunud. Aga et teisi ideid ei olnud, võttis mees pakkumise vastu ja liikus edasi lauluosakonda. Pärast seda hakkas kõik vaikselt lahenema ning pilvepiirilt paistsid varsti ka esimesed päikesekiired.

“Kuskil poole aasta pärast muutus ooperimuusika minu jaoks loogiliseks. Selles mõttes on huvitav tagantjärgi vaadata, et elu käib üles-alla nagu Ameerika mäed. Ühel hetkel arvad, et oled nagu kuhugi sohu vajunud, teisel hetkel saad aru, et tegelikult oli see täiesti suurepärane ja mulle ideaalne variant,” selgitab Reigo. 

Ooperiarmastaja Ahti

Kui muusikamaailmas 10 aastat tegutsenud Reigo on harjunud pigem muusikalilavastustes, operettides ja ooperites laulmise ning näitlemisega, siis “Alo” projekt oli tema jaoks midagi täiesti uut.

“Kui see pakkumine tuli, olin ma ääretult rõõmus ja siiralt üllatunud. Terve tolle päeva särasin ja mõtlesin, et uskumatu, kui kihvt pakkumine. Ma pole ju mingi näitleja,” lisab Reigo. Nii mängibki ooperilaulja seriaalis juba eelmisest hooajast tuttava Reinu poega. Seega sai Reigo kohe Reinu tegelaskuju pealt ka enda rolli jaoks šnitti võtta.

Oma karakterit kirjeldab Reigo väga värvikalt. “Automüüja Ahti on väga eklektiline ja põnev, tal võivad tujud ja tahtmised päris kiiresti muutuda. Ta on ühest küljest väga tagasihoidlik ja häbelik tüüp, kuid teisel hetkel võib üsna kõva hooga inimestele peale lennata. Ahti armastab klassikalist muusikat ja ooperilaulu, kuid ilmselt pole tal julgust selle alaga edasi tegeleda ja kaugemale jõuda. Ahti on väga ebakindel tüüp,” räägib Reigo.

Näitlemine proffide liigas

Ahti roll lisas Reigo kogemustepagasisse väga palju uut ja huvitavat. Näiteks jäävad mehele eredalt meelde võtted elukutseliste näitlejatega, kus tuli vaeva näha, et tugevat närvi säilitada.

“Kursakaaslaste Liis Lassi ja Piusidega olin varasemalt tuttav, aga kui ikka Priit Võigemast tuleb stseenis vastu, siis tõmbab hääle värisema ja jala all tudisema küll. Paratamatult hakkad pabistama, tegemist on ikkagi suurepärase ja aasta meespeaosatäitja tiitliga pärjatud näitlejaga,” sõnab Reigo austusega.

Samuti meenub mehele stseen, kus tal oli võimalus laulda koos Ott Leplandiga: “See oli kihvt ja ma loodan, et see kõlab hästi. Tahaks isegi juba kuulata.”

Toetav ja mugav õhkkond võtteplatsil

Esimene kogemus sarjas näitlemisest jääb Reigole hästi meelde just toreda seltskonna ning rahuliku ja toetava õhkkonna tõttu.

Ta kirjeldab, et kõik olid väga kokkuhoidvad, igal võttepäeval sai väga palju nalja ning puudus närvilisus. Sõbralik töökeskkond andis Reigole ka julguse katsetada ja rolli arendada.

“Loomulikult on minul see naerma hakkamise probleem. Kui ikkagi näitlejad vastas teevad asja nii naljakalt ja nii hästi, siis ajab naerma. Aga ega midagi, naerad ära ning teed stseeni uuesti. Õnneks oli ka selline rollist välja kukkumine lubatud – küll mitte lõputult, aga pinget ei tundnud me keegi, sest kõik ümberringi olid nii toetavad. Selle meeskonna ja trupiga oli suur rõõm ning au võtteplatsil olla. Olen ääretult tänulik selle võimaluse ja kogemuse eest,” räägib Reigo.

Aeg pere seltsis

Reigo on lisaks ooperilaulja ametile ka isa oma pisikesele pojale. Karantiin ning viiruseperiood on andnud talle aja tegeleda rohkem koduse isa rolliga.

Ta nendib, et ei kujuta ette, kui palju oleks ta saanud töö kõrvalt oma vastsündinud pojaga aega veeta, kui koroonat ei oleks. “Olen sellepärast väga õnnelik. Lapsega koos olles on kuidagi kõik nii õige ja ei ole tunnet, et peaks kusagil mujal olema,” ütleb ta.

Lisaks on Reigo saanud karantiini ajal tegeleda rohkem Tapa valla asjadega ning korraldab kuuendat aastat ka Tartu linna päevi. “Need kuus korda oleme tegelenud linna päevadel ooperimuusika ja klassikalise muusika propageerimisega – murrame nii-öelda piire!” selgitab Reigo.

Muidugi toimuvad praegu ka Estonia teatris proovid, et valmistuda ajaks, kui ooperimaja jälle avatakse. Praegu harjutab laulja uut rolli operetist “Lõbus lesk”, mis esietendub loodetavasti augustis.

Reigo Tamme saab näha “Alo” uues hooajas, mis linastub eksklusiivselt Elisa Huubis. Sarja teises hooajas astuvad üles ka Tõnis Niinemets, Priit ja Märt Pius, Reimo Sagor, Liis Lass, Saara Nüganen, Uku Uusberg, Priit Võigemast, Rein Pakk, Külliki Saldre jpt. Sarja režissöör on tunnustatud lavastaja Mikk Jürjens ning produtsent Karl Kermes.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/ooperilaulja-reigo-tamm-kui-ikka-pr…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!