Põhisisu algus

Ood loodusele: peagi filmiks saav romaan paduratüdruku elust on jõudnud ka Elisa Raamatusse

22.03.2021

Kuidas on see võimalik, et ühe 70-aastase pensionärist bioloogi debüütromaan vallutab lühikese ajaga kõikvõimalikud edetabelid ning müüb enam kui 8 miljonit eksemplari? See sensatsiooniline raamat ühendab endas mõrvamüsteeriumi, ellujäämiskatsumused, armastuse, maagilise looduse ja täiskasvanuks saamise loo. Ning see teos on lõpuks jõudnud ka Elisa Raamatusse. 

Jah, sul on õigus – jutt käib Delia Owensi maagilisest romaanist „Kus laulavad langustid“, mis on vallutanud ka Eesti lugejate südamed. 

„Kus laulavad langustid“ on erakordselt peen ood loodusele – mis võib olla põhjus, miks see end loodusrahvaks pidavatele eestlastele nii väga meeldib. Mõtlemapanev, elutark ja sügavalt liigutav romaan tuletab meelde, et meid jääb alatiseks saatma see laps, kes me kord olime. 

Koolihariduseta loodusteadlane

Jutud Paduratüdrukust on Põhja-Carolina väikelinna elanikke kummitanud aastaid. Kui 1969. aastal leitakse nägusa Chase Andrewsi surnukeha, kahtlustavad kohalikud kohe Kya Clarki. Kuulujutte ja eelarvamusi on vähemalt sama palju, kui linnas elanikke, aga päriset tunnevad teda vähesed. 

Aastaid üksi looduses hakkama saanud tüdruk on tundlik ja intelligentne – sündinud loodusteadlane, hoolimata sellest, et koolis on ta käinud vaid ühe päeva. Ta on harjunud üksi olema, kuid ka tema elus jõuab kätte aeg, mil ta hakkab tundma igatsust armastuse järele ning tema metsik ilu võlub ära kaks linnakese noormeest. 

Filmi oodates

Loomulikult ei möödu ühegi raamatu säärane edu ilma filmita. Filmi produtsent on Reese Witherspoon, kes võttis teose oma raamatuklubi raamatuks juba ilmumisele järgneval kuul ning sellega raamatu populaarsusele kindlasti kaasa aitas.

Millal film linastuda võiks, ei ole veel teada, kuid filmimine leiab väidetavalt aset sel suvel. Peaosades mängivad Daisy Edgar-Jones, John Taylor ja Harris Dickinson. Fännidel on, mida oodata!

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/ood-loodusele-peagi-filmiks-saav-romaa…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!