Põhisisu algus

Õnnetud juhtumid: telefonid on purunenud traktori rataste all või lapse poolt veetünni visatuna

01.12.2021

Käesoleva aasta tavapärasest soojem suve-sügise periood tõi kaasa ka suurel määral nutikindlustusjuhtumeid ning seejuures on nutiseadmetega juhtuvad õnnetused tihti seotud laste äparduste või töö käigus juhtuvate apsakatega. Ühtekokku käsitles Elisa suvekuude jooksul üle 750 erineva juhtumi ja sügise esimeste kuudega veel ligi 475 juhtumit.

Võrreldes tänavust suve mullusega, langes sel aastal kindlustusjuhtumite arv enam kui 20% võrra, kuid suvekuudele omaselt suurenes märkimisväärselt nende õnnetuste arv, kus seadmeid ei olnud võimalik enam parandada. Täielikult hävis ligi 60% kindlustusjuhtumisse sattunud seadmetest, esimesel poolaastal tervikuna oli seevastu võimalik 54% seadmetest remondi abil taas töökorda saada. Võrreldes suve andmeid esimeste sügiskuudega, on näha, et sügisesed juhtumid on pigem õnnelikumad – täielikult hävis vaid 56% kindlustusjuhtumiga seotud seadmetest.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann märkis, et suvisel perioodil on nutiseadmetega juhtuvad õnnetused tihti märksa tõsisemate tagajärgedega, milles on eelkõige süüdi veekahjustused. “Suve jooksul tuli ette näiteks juhtum, kus aastane laps viskas vanema telefoni kasvuhoone veetünni. Samuti jäid mitmed lapsed ühes oma telefoniga õues tugeva vihma kätte ja see tõi kaasa seadme rikki minemise,” ütles ta.

Viimaste kuude jooksul tuli ette ka ette olukordi, kus seade sai veekahjustusi kasutaja ettevaatamatuse tõttu. Näiteks vajus mitu telefoni erinevate jõgede põhja, kui need paadiga kalal olnud inimeste taskust välja libisesid. Mitu seadet kukkusid ka merre, näiteks siis, kui see jahisõidu ajal ilusaid vaateid pildistades käest libises ja vette sulpsatas.

Harvad ei ole ka kindlustusjuhtumid, mis on seotud töökohal juhtunud intsidentidega. Ploomann märkis ära ehitussektoris töötavate inimeste õnnetusjuhtumid, kus telefon on kukkunud alla kõrgetelt tellingutelt või rinnataskust betoonpõrandale.

“Õnnetusi juhtub ka erinevate sõiduvahendite osalusel, sealhulgas ka rasketehnika tõttu,” lausus ta. “Näiteks pärineb sellest aastast juhtum, kust telefonist sõideti üle traktoriga. Telefoni omanik avas traktori ukse ning kummardus rehvi kontrollima, mille peale seade taskust välja libises ja teele kukkus. Enne kui ta veel reageeridagi suutis oli traktor jõudnud seadmest üle sõita.”

Niisamuti on sagedased ka juhtumid erinevate kergliiklusvahendite osalusel. Telefonid on purunenud rattakorvist välja põrkumise tõttu, jalg- ja tõukeratastel toimunud kukkumiste tõttu ning ka seepärast, et tõukerattale on keegi otsa sõitnud või ei olda ise tõukerattaga õigel ajal pidama saanud.

Kõikide kindlustusjuhtumite arvestuses on viimase viie kuu jooksul kulusid hüvitatud enam kui 263 000 euro ulatuses ning keskmiselt on kahju summaks olnud veidi üle 200 euro.

Alates nutikindlustuse turule tulekust kuus aastat tagasi, on Elisa aidanud kümnetel tuhandetel inimestel korvata nutiseadmete õnnetus- või vargusjuhtumeid. Möödunud aastal hüvitas Elisa nutikindlustus kahjusid kokku 1,1 miljoni euro väärtuses ja teenust soetatakse kaasa rohkem kui kolmandikul ostudest.

Kõige enam on Nutikindlustuse abil kaitstud seadmeid hinnavahemikus 201-400 eurot, millele järgneb 75-200 euroste seadmete kindlustamine. Kindlustada saab telefone, sülearvuteid, tahvelarvuteid, mängukonsoole, nutikellasid ning mitmeid muid seadmeid.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!