Põhisisu algus

Omnitele: Elisa kliendil on kasutada parim mobiilne internet

23.04.2015

Rahvusvaheline konsultatsioonifirma Omnitele mõõtis üle-eestiliselt esmakordselt seda, kui mugavalt saavad kliendid oma nutitelefonis kasutada erinevaid rakendusi. Testid näitasid, et kõige sujuvamalt toimivad klientide meelisteenused - Youtube, Facebook, Dropbox ja Twitter - Elisa mobiilse andmesidega.

Konsultatsioonifirma Omnitele testide kohaselt pakkus Elisa parimat mobiilse andmeside kasutajakogemust 39% juhtudest, teiste operaatorite neti kasutajakogemust kajastavad protsendid jäid 32% ning 30% juurde.

„Elisa on oma võrku arendanud vastavalt sellele, kuidas on muutunud klientide interneti kasutusharjumused,“ ütles Elisa erakliendiüksuse juht ja juhatuse liige Andrus Hiiepuu. „Kui veel viis aastat tagasi oli kliendi põhitegevuseks surfamine ja meilide saatmine ning peamiseks ootuseks maksimaalsed kiirused, siis tänases olukorras on põhikasutus suundunud äppide põhiseks. Klient ei huvitu enam kiirustest, vaid sellest, et äpp toimib ehk nagu Steve Jobs ütles – kliendile on lihtsalt oluline „It Just Works!,“ kinnitas Hiiepuu.

„Mul on rõõm näha, et Omnitele mõõtmised kinnitasid meie teenuse paremust, sest klientide meeliskanalid nagu Youtube, Facebook, Dropbox ja Twitter toimisid kõige sujuvamalt just Elisa mobiilse andmesidega,“ ütles Andrus Hiiepuu. „Kolmandik Elisa mobiilse neti võrgus liikuvast andmemahust käib täna läbi Youtube’i – inimesed vaatavad massiliselt videoid.“

Mõõtefirma peamiseks eesmärgiks oligi mõõta seda, millise teenuskogemuse mobiilse interneti kasutaja reaalselt ühe või teise mobiilsideoperaatori võrgus saab. Kasutuskogemuse kaardistamisel vaadati, kui kiiresti avanevad klientide poolt enim kasutatavad rakendused nagu YouTube ja Facebook ning kui kärmelt saab nendes keskkondades pildi ja video avada või üles laadida.

Lisaks mõõdeti operaatorite kõneteenuse kvaliteeti ning andmeside kiirust. Elisa oli parim ka kõnekvaliteedi tulemustes, kus kõnede õnnestumise protsent ulatus koguni 99,9%-i. Mobiilse interneti kiiruste osas saavutas Elisa ootuspäraselt teise koha, sest meie eesmärk ei ole saavutada maksimaalseid teoreetilisi kiiruseid, vaid pakkuda kliendile just parimat kasutuskogemust.

Omnitele viis läbi 864 testi üle Eesti ja seda 144 erinevas asukohas.

Täies ulatuses on raportiga võimalik tutvuda Omnitele veebilehel aadressil www.omnitele.com

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!