Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

OM ja Eesti Laul kasvatasid nutiseadmetest video vaatamist 15 protsenti

23.02.2018

Lumelaudadel nutitelefonis

 

Mobiiliseadmetes annab tavaliste veebisaitide ja sotsiaalmeedia kasutamise kõrval üha enam tooni videostriimi jälgimine ning hiljutiste suursündmuste – taliolümpiamängude ja Eesti Laulu – ajal on nutiseadmetes videote vaatamine kasvanud kuni 15 protsenti.

 

“Juba täna on Youtube nutiseadmetes enimkasutatavate keskkondade edetabelis kolmandal kohal ja videosisu tarbimine pidevalt kasvav,” ütles Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann. “Selle pideva kasvu valguses nägime aga veebruaris mitmeid ühekordseid hüppeid, mis on seotud Pyoengchangi taliolümpiamängude ja Eesti Laulu poolfinaalidega.”

 

Ploomanni sõnul oli suurim videostriimi ühekordne mahukasv – 15 protsenti – olümpiamängude avatseremoonia ajal 9. veebruaril.

 

“Kindlasti oli oma osa siin ka Eesti ja Lõuna-Korea ajavahel – kuna avatseremoonia toimus Eestis tööpäeva pärastlõunal, otsustasid paljud kasutajad mobiiliseadme kasuks,” lausus Ploomann. “Samuti nägime tuntavat videostriimi kasutamise kasvu Kristjan Ilvese esimese, lõpuks 16. koha toonud, võistluse ajal, mil eelmise kuu sama päevaga võrreldes kasvas videopildi vaatamine mobiilist ligi kümnendiku.”

 

Mailiis Ploomanni sõnul ei mängi ajavahe Lõuna-Koreaga siiski ainukest rolli, kuna videostriimi jälgimine kasvas märkimisväärselt ka mõlema Eesti Laulu poolfinaali ajal. “Kahel järjestikusel laupäeva õhtul, mis on traditsiooniliselt üks magusamaid telerivaatamise aegasid, kasvas Eesti Laulu ajal Eesti Rahvusringhäälingu vaadatavus mobiiliseadmetest kaks korda,” osutas ta.

 

Elisa telekomi valdkonna juhi sõnul kinnitab see kogu maailmas üha enam juurduvat trendi, et inimesed on üha enam harjunud vaatama teleprogramme endale sobival ajal ja kohas, mitte tingimata elutoas koduse teleri vahendusel.

 

“Üheltpoolt vaadatakse päevas enam kui kümne miljardi nii Snapchati kui Facebooki videosid, teisalt liiguvad kogu telesisu ja filmid nutiseadmetesse, alates Netflixist ja Amazon Prime’ist kuni nn tavaliste teleprogrammideni,” lisas Ploomann.

 

Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.