Põhisisu algus

Õiged jõulud ei alga enne kui Hans Gruber Nakatomi Plaza otsast alla kukub, ehk mida tänavu pikkade pühade ajal telekast vaadata?

16.12.2020

Tuleval nädalal ootavad paljusid ees tavalisest pikemad pühad ja selleks puhuks leiab kvaliteetset vaatamist nii telekanalitelt kui Elisa Elamuse valikust.

Pikkadele pühadele omaselt näitavad telekanalid igal aastal ohtralt jõuluteemalisi saateid ja nostalgilisi filme, ilma milleta õigeid jõule mööda saata ei saa. Elisa sisuhankejuht Toomas Ili edastab algavateks pühadeks vaatamissoovitusi, et puhkust nautivatel lastel ega tööinimestel kodus igav ei hakkaks.

 

 • Fred Jüssi: Olemise ilu – TV3
  23. detsember kell 20.00

Loodusfilosoof Fred Jüssi erakordne maailm jõuab esimest korda teleekraanidele. Praeguses maailmas räägitakse palju edukusest ja töörabamisest, see film on viljakast mittemidagitegemisest. Laiskuse ja jõudeelu kiituseks. Hümn aeglasele elule. Kulgedes mööda looduse salaradu, vaadates tundide kaupa rändavaid pilvi ja vajudes lõkkesuitsu magusasse embusse, jäävad meist kaugele maha linnakära ja majanduskasv.

 • Grinch – TV3
  24. detsember kell 10.30

Kauni Kesseküla servas kõrges kaljukorteris elab härra Grinch - suur roheline pehmekarvaline tüüp, kes on paraku hirmus pahatujuline ja küüniline kiusupunn. Grinchi torssis meele põhjuseks on muidugi lähenevad jõulud. Rõõmupühad täis lusti ja laulu on üksildase Grinchi jaoks piin mis piin. Nii otsustabki Grinch, va paharet, varastada Kesseküla jõulud.

 • Jõulutähed. Saara Pius, Stig Rästa ja Victor Crone

24. detsember kell 20.00

Saara Pius, Stig Rästa ja Victor Crone annavad ühise pühadekontserdi Kaarli kirikus. Kuldne kolmik on varemgi teinud koostööd Eesti Laulul ja suurepärane klapp toob nad esmakordselt koos kontserdilavale! Neid saadavad hinnatud muusikud Tomi Rahula ja Siim Usin. Kavas on tuntuid ja vähemtuntuid jõululaule, aga ka artistide enda loomingut, mis publiku poolt on juba soojalt vastu võetud.

 • Visa hing – TV3
  24. detsember kell 21.30

Paljude arvates parim jõulufilm, mis eales tehtud ja pikka tutvustust ei vaja. New Yorgi võmm John McClane võitleb hambuni relvastatud Euroopa päritolu terroristidega Los Angelese pilvelõhkujas.

 • Vastik vana – Kanal2
  24. detsember kell 22.30

Pöörane komöödia siivutust, terava keelega ja alkoholilembesest poejõuluvanast Willie'st, kes töötab vaid kord aastas - seifivargana. Jõululaupäeval kui kõik on koju läinud, tühjendab ta selle kaubamaja seifi, kus ta parasjagu töötab. Seejuures on talle abiks kääbusekasvu päkapikk Marcus. Ent nende jõulude ajal kipub plaan nurja minema, sest liiga paljud inimesed armastavad jõuluvana…

 • Jõulud kirikus - Kanal2
  24. detsember kell 19.00

Pühade meeleolu loob 24. detsembri õhtul kell 19.00 lummav heategevuskontsert „Jõulud kirikus“. Jõuluõhtu heategevuskontserdil astuvad üles Elina Nechayeva, Andrei Bogach, Tanel Padar, Sissi Benita ja teised. Kontserdil tulevad ettekandmisele nii klassikalised jõululaulud kui ka muu hingeline ja rahulikku pühademeeleolu loov muusika.

 • Jõulutunnel 2020 – ETV
  25. detsember kell 10.00

Eesti Televisiooni traditsiooniline heategevuslik pühadeprogramm on seekord eetris Vähiravifondi "Kingitud elu" heaks. Vabatahtlike annetuste toel tegutsev fond aitab soetada hädavajalikke nüüdisaegseid ravimeid ja on sadadele vähidiagnoosiga inimestele kinkinud lootuse, võimaluse kauem elada või koguni täielikult terveneda. Fondi seitsmendal tegevusaastal saavad neid toetada ka "Jõulutunneli" vaatajad - kui helistate annetustelefoni numbritel 900 4005 annetate 5 eurot, 900 4010 annetate 10 eurot või 900 4050 annetate 25 eurot. Kogutud summa läheb täienisti SA Hille Tänavsuu Vähirafond "Kingitud elu" kasutusse.

 • Politseiakadeemia 1 kuni 7 – Kanal2
  25. detsember kell 12.00

Hittkömöödia saaga politseiakadeemia tegemistest, mis saab alguse kui linnapea korraldusel avatakse õppeasutuse uksed kõigile soovijatele - sõltumata nende soost, füüsilisest vormist ja IQ tasemest. Kes veel 1984 aastal alguse saanud saagat näinud pole, siis nüüd ja tõenäoliselt iga aasta on see võimalus.

 • Visa hing 2 – TV3
  25. detsember kell 21.30

Nagu esimene osa, ainult tegevus toimub lennuväljal ja jätkuvalt on kurjamite plaane nurjamas John McClane.

 • Puhkus – Kanal2
  26. detsember kell 21.40

Hollywoodis elav Amanda ja Londoni ajakirjanik Iris avastavad, et nende mehed petavad neid. Mõlemad otsustavad närvide rahustuseks puhkuse võtta ja jõuludeks omavahel kodud vahetada. Kohale jõudes avastab aga Amanda, et Irisel on eriti sarmikas vend ja Iris tutvub omakorda muheda heliloojaga.

 • Jääaeg – TV3
  26. detsember kell 19.30

Paljude südamed võitnud animafilm Jääaeg küll jõulude ajal ei toimu, kuid lund on seal küllaga. 20 000 aasta eest oli maailm kattumas jääga ning loomad põgenesid pealetungiva külma massi eest, kuhu said. Sel ohtlikul ajal moodustub kõige kummalisemat sorti loomakari, mille liikmeteks on kiire jutuga juhmivõitu laiskloom Sid, rahulik, aga pahuravõitu mammut Manfred ja kurikaval tiiger Diego.

 • Armastus on see … - TV3
  26. detsember kell 23.25

Tipptasemel romantiline komöödia. Armastus on kõikjal, purustades südameid, tuues endaga kaasa naeru ja pisaraid, kohutavalt piinlikke situatsioone ning julgustades meid riskima ka siis, kui väljavaated edule on nullilähedased. Armastuse küüsist ei pääse ka poissmehest peaminister, eraklik kirjanik, staažikas abielupaar, oma pulmi ootav pruut ega keegi teine selles loos, kus erinevad inimsaatused põimuvad ja põrkuvad just tänu armastusele.

 

Kuna mitmed näidatavad saated ja filmid langevad samale ajaraamile, võivad Elisa Elamuse kliendid täie südamerahuga oma lemmikuid vaadata siis kui soovivad, tänu järelvaatamisele.

Kes telekanalite valikust sobivat filmi ei leidnud, võib pilgu heita Elisa videolaenutusse, kus on spetsiaalselt pühadeks hoolega komplekteeritud videokaust nimega Pühade eri. Kaustast leiab filme nii suurtele kui väikestele ja nende hulgas on selliseid klassikalisi filme nagu:

 • Üksinda kodus 1 ja 2

Kõigi lemmikud, mis suurt tutvustust ei vaja ja ajavad suu naerule isegi siis kui näed filmi juba mitmekümnes kord.

 • Jõulutont Krampus

Jõulud on andmise ja kokkuhoidmise aeg. Mis juhtub aga siis, kui inimesed selle unustavad? Neid inimesi külastab jõuluvana asemel üks teine iidne tegelane, kes pole üldse nii heatahtlik. Saabub kättemaksu deemon Krampus, kes oma võika kaaskonnaga pahuksis perekonda asub nahutama.

 • Tiliseb, tiliseb

Klassikaline ja kahtlemata tõsielulistest sündmustest inspireeritud film vanemate raskustest jõulude ajal. Kuna Howard Langston ei jõudnud oma poja karatevõistlustele, on mees nüüd silmitsi suure probleemiga. Et seda nüüd heastada, tahab ta pojale kinkida ihaldatud Turbo Man nuku. Kuid see sama nukk on nendel jõuludel kõigi laste soovide nimekirjas, seega võib ühe sellise leidmine osutuda palju raskemaks. Mehe peamiseks vastaseks saab ülimotiveeritud postiljon, kes samuti oma lapsele seda mänguasja saada tahab.

 • Eia jõulud Tondikakul

Eesti kogupere seiklusfilm "Eia jõulud Tondikakul" räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Tüdruk ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

 • Lepatriinude jõulud

Kaks noort lepatriinut, Tim ja Mia satuvad Jõululaupäeval ootamatult inimese majja. Lepatriinude senine kodu, rahulik ja turvaline mets, on asendunud võõra ja veidra toamaailmaga. Ohte ja seiklusi täis, kohati lootusetuna näiva otsimise tagajärjel jõuavad nad lõpuks Jõuluvana abiga õnnelikult metsa tagasi.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!