Põhisisu algus

Õiged jõulud ei alga enne kui Hans Gruber Nakatomi Plaza otsast alla kukub, ehk mida pikkade pühade ajal telekast vaadata?

22.12.2018

Pühade puhul on alati kodumaised telekanalid oma saatekavad hea ja paremaga täitnud, et pikki pühi nautivatel tööinimestel kodus igav ei hakkaks. Elisa TV-tiim annab algavateks pühadeks vaatamissoovitusi.

Üle mitme-setme aasta kostitab 2018 tööinimesi pikkade pühadega. Nagu aasta viimastel päevadel ikka, paiskavad kohalikud telekanalid ka seekord eetrisse ohtralt toredat vaatamist nii lähemast kui kaugemast minevikust, sekka ka päris uut toodangut. Kuna valik on suur ja nii mõndagi head võib märkamata jääda, jagame siinkohal mõned soovitused, mida ja millal neil päevil telerist vaadata. Nagu ikka langevad paljud head, erinevatelt kanalitelt näidatavad, saated või filmid samale ajale, kuid muretsemiseks ei ole põhjust – Elisa Elamuse kliente aitab siin oma tegemisi sättida järelvaatamine, tagades, et ükski pühadehitt nägemata ei jää!

„Isad ja pojad. Ivo, Robert ja Albert Linna“ - ETV

24.12.18

18:00 – 18:25

ETV heidab pilgu kolme generatsiooni Linnadele – Ivo, Robert ja Albert. Jälgitakse meeste tegemisi ja avatakse isade ning poegade vahelisi suhteid nii prooviruumis kui kodus. Kuidas lavaelu ja isaksolemine kokku sobib, kas selle kõige juures on võimalik olla ka “isa”?

 

„Siin me oleme!“ - ETV

24.12.18

21:20-22:30

Muusikaline mängufilm Juhan Smuuli monoloogi ”Suvitajad” ainetel. Rahuliku talu ette Muhumaal põrutab ühel päeval sapakas, kust pudeneb välja üks lärmakas perekond Tallinnast, kes on otsustanud veeta oma suvepuhkuse kaunis looduses.

 

„Visa hing“ – TV3

24.12.18

21:35-00:30

Paljude arvates parim jõulufilm, mis eales tehtud. New Yorgi võmm John McClane võitleb hambuni relvastatud Euroopa päritolu terroristidega Los Angelese pilvelõhkujas.

 

„Vehkleja“ – ETV

25.12.18

22:00-23:40

Kuldgloobusele nomineeritud Eesti-Soome-Saksamaa koostöös valminud film jutustab osaliselt Eesti vehkleja ja treeneri elul põhineva loo. 1952. aastal saabub Haapsallu kehalise kasvatuse õpetajaks introvertne meistersportlane Leningradist, kes asub noortele sõjajärgsel ajal vehklemist õpetama.

 

„Visa hing 2“ – TV3

25.12.18

21:35-00:20

Washingtonis asuva lennuvälja on enda kontrolli alla võtnud eriüksus, mille liidriks on maniakaalne endine USA sõjaväe ohvitser. Nende plaan on kiire, julm ja geniaalne, kuid nad ei arvesta ühe asjaga - kui kohal on detektiiv John McClane, ei lähe miski nii nagu kavatsetud.

 

„Paan: Reis Eikunagimaale“ – Kanal 2

26.12.2018

21:00-23:20

Kogupere seiklusfilm väiksest Peetrist, kes ühel ööl haaratakse orbudekodust kaasa ja lennutatakse fantastilisse maailma nimega Eikunagimaa. Vaata järgi, kuidas sai väiksest orvust kuulus ja Eikunagimaal kardetud Peeter Paan.

 

Mida pakub Elisa videolaenutus?

Kui aga telekanalite näidatav sisu on aastatega ära tüüdanud, tasub heita pilk Elisa videolaenutusse. Sealt leiab eraldi kategooria, mis on pühendatud just jõulufilmidele. Valikust leiab loomulikult erinevaid klassikuid nagu „Visa hing“ ja „Tiliseb, tiliseb“, aga ka uuemaid filme nagu „Kontori jõulupidu“ ning „Miks just tema?“.

Kui pea juba pühadest paks, soovitame Elisa videolaenutusest vaadata ka järgmisi uusi ja põnevaid linateoseid:

„Seltsimees laps“

On aasta 1950 Nõukogude Eestis ning stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel – kuueaastase Leelo silme all arreteeritakse tema koolidirektorist ema. „Kui sa oled hea laps, siis tulen ma varsti tagasi,” on ema viimased sõnad, kui ta püssimeeste vahel ära viiakse. Selles kummalises kahepalgelises maailmas püüab Leelo ema tagasituleku nimel olla võimalikult tubli, kuid satub üha uutesse sekeldustesse ning aina segasem näib seegi, mida hea laps olemine tegelikult tähendab.

„Väike teene“

Film jutustab loo vlogija Stephaniest, kelle uus, aga salapärane sõber Emily ootamatult nende väikelinnast kadus. Paul Feigi lavastatud stiilne põnevik on täis pöördeid, saladusi ja reetmist. Peaosades on Anna Kendrick („Hr Õige“, „Audiitor“) ja Blake Lively („Madalik“, Adaline’i aeg“).

„Must mees klannis“

Elisa videolaenutusse jõudis visionäärist filmirežissööri, Spike Lee uusim film BLACKkKLANSMAN: MUST MEES KLANNIS. See vaimukaid dialooge, ajastutruud stiili, actionit ja ülilahedat muusikat tulvil sotsiaalkriitiline linateos pälvis tänavu Cannes’i filmifestivalil grand prix ja publiku 6 minutit kestnud seisvad ovatsioonid.

„Võimatu missioon: Tagajärjed“

Viimase kahe aastakümne kestel on Tom Cruise produtsendi, näitleja ja hulljulge kaskadöörina täitnud juba viis “Võimatut missiooni” ning loonud selle märulisaaga näol globaalse pop-fenomeni, mis kuulub filmiajaloo edukaimate ja armastatuimate frantsiiside hulka. Uus peatükk on kulminatsioon kogu sarja eelnevatele osadele, mis toob tagasi varasemad võtmetegelased ja seob kokku seni lahtiseks jäänud otsad.

„Mamma Mia! Siit me tuleme taas“

On möödunud 10 aastat ajast, mil viimati päikeselisel Kalokairi saarel ABBA laulude pillerkaarist osa saime. Heatuju-filmil "Mamma Mia!" on aeg tulla taas! Ühine selle naerust rõkkava tantsu- ja laulupeoga ning saa teada, kuidas armastatud kangelanna Donna imeline Kreeka-seiklus alguse sai.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!