Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Nutitelefon nõuab jälle uuendust, aga ei viitsi sellega jännata. Miks üldse on vaja tarkvara alati esimesel võimalusel uuendada? 

E, 27/12/2021 - 14:41

Aeg-ajalt tuleb kõigi nutitelefonides ette teavitus, mis annab märku, et saadaval on tarkvarauuendus. Tihti lükatakse seda edasi, sest töö või muude toimingute kõrvalt ei taha või ei saa neid käivitada. Tegelikult on aga igal uuendusel või värskendusel kindel ja oluline eesmärk. 

Turvalisemad seadmed

Tarkvara testimine ja turvaaukude leidmine on oluliseks osaks iga tehnikaettevõtte töö juures. Kui seadmest leitakse aga mõni turvaauk või soovitakse lisada juurde täiendavaid turvameetmeid, käib see arendus tihti läbi tarkvarauuenduste. Kui kasutaja lükkab uuendusi alatasa edasi seab ta tegelikult ohtu oma seadme turvalisuse. Nii ollakse lihtsaks saagiks mõnele pahavarale.

Kaitse oma andmeid

Tänapäeval on üsna sagedased kurjategijate elu palju lihtsamaks tegevad andmelekked ja -vargused. Neil on võimalus müüa edasi kellegi isikliku infot, krediitkaardiandmeid. Lisaks on andmelekke tõttu kurikaeltel võimalus korraldada pahandusi, mis valmistavad ausatele inimestele palju peavalu. 

Seadme- ja tarkvarauuenduste lubamine ja rakendamine aitab aga kaitsta kasutaja personaalseid ning väärtuslikke andmeid.

Uued funktsionaalsused

Juba sõna „uuendused“ annab ise mõista, et sellega kaasneb midagi uut. Teinekord on selleks uued funktsionaalsused või lisad, mis tootja poolt tasuta kätte tuuakse. Apple ja Google toovad näiteks igal aastal oma seadmetesse täiesti tasuta uue tarkvara versiooni, mis on alati eelmisest turvalisem. Seal on ka küllaga uusi lisasid, mis kasutajate igapäevaelu mugavamaks teevad.

Virtuaalsed nakkushaigused

Nutitelefonid, süle- ja tahvelarvutid on ühel või teisel viisil ühenduses teiste sarnaste seadmetega. Juhul, kui uuendamata seade nakatub mõne pahavara või viirusega, võib see potentsiaalselt nakatada ka teisi seadmeid nii kodus, tööl kui kohvikus. 

Ajakohane tarkvara aitab aga kaitsta seadet nakkuste eest ja nii ei ole võimalik ka teisi nakatada. Näiteks käivitab Windowsi tarkvarauuendus automaatselt pahatahtlike programmide eemaldamise tööriista ja otsib neid automaatselt taustal, et kasutaja ise seepärast muretsema ei peaks. Lisaks tasub alati veebiavarustes liigelda küberhügieeni silmas pidades.

Kasutuskogemus paraneb

Teinekord parandatakse uuendustega ka vigu tarkvaras, mille tõttu seadmed muidu kokku jookseksid, üle kuumeneksid või rohkem akut tarbiksid. Võimaluse korral tõstetakse uuendustega ka seadme jõudlust. 

Näiteks telefonide tarkvarauuendused võivad seadet teinekord oluliselt kiiremaks või võimekamaks muuta. Arvutites võivad draiveriuuendused näiteks tagada komponentidele parema töökindluse.

Mugavusest võib muidugi uuendusi paar korda edasi lükata. Siiski tasub need teinekord näiteks enne magamaminekut või hoopis muude toimetuste kõrval uuendama panna. Tarkvara tasub uuendada tegelikult igas seadmes ja rakenduses, et tagada selle parem töökindlus ja turvalisus nii seadmele kui ka seal olevatele andmetele.


Allikas
Geenius.ee

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik ElisaLigipääsetavus Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.