Põhisisu algus

Noor näitleja Karolin Jürise leidis mõnusa viisi, kuidas pärast sõgedat 2022. aastat närve taastada

Karolin Jürise on VAT Teatri lavalaudadelt tuntud noor näitleja. Lisaks teatritalendile on Jürise kätt proovinud ka telemaastikul, tema roll mängufilmis “Salmonid. 25 aastat hiljem” jõudis vaatajateni 2020. aastal.

Peagi saab teda näha ka Elisas ja Kanal 2-s telesarjas “Papsid”. Karolin meenutab eelmise aasta väljakutseid, jagab oma uusaastalubadusi ning räägib lähemalt koostööst Tiit Sukaga uue sarja võtetel. 

Pöörane aastaring

Karolini sõnul möödus 2022. aasta tema jaoks sõgedalt ja segaselt.

“Peamised märksõnad oleksid minu jaoks vist “rahu leidmine” ja “tegutsemine”,” tõdeb noor näitleja. Nimelt kolis VAT Teater uude majja, mis tõi endaga kaasa hulgaliselt kohanemist, sealjuures eesmärkide ja teatri tegevuse mõtestamist. Sellegipoolest tunneb ta tänulikkust, et on osa millestki, mida väärtustab ja austab.

Jürise uus aasta algas aga pigem rahulikus tempos Marokos, teel Tubkali tippu. Aega jäi nii kultuuri nautimiseks kui ka niisama logelemiseks ja inspiratsiooni kogumiseks.

“Kui ma peaksin uuel aastal millestki lahti ütlema, siis sooviksin loobuda hirmust hirmu ees,” sõnab Jürise uusaastalubaduste täitmise valguses. 

Lihtsate unistustega naine 

Karolin Jürise astub veebruaris üles uues humoorikas draamasarjas “Papsid”. Saatesarja keskmes on neli keskealist meest, kes proovivad toime tulla elu keerdkäikudega, olgu selleks toimetulek mehe, lapsevanema või elukaaslase rollis.

Jürise mängib seriaalis peategelase Mareku (Tiit Sukk) eksnaise juuksurit, kellega koos on mehe abielu väliselt ka laps saadud. Jürise kirjeldab oma tegelaskuju Petrat kui tundliku natuuri ja lihtsate unistustega naist, kelle kehastamisel osutuks suurimaks proovikiviks emaks olemine ning imikuga mängimine.

Peamiselt jagas Jürise stseene just Tiit Sukaga ning näitleja sõnul on koostöö armastatud näitlejaga sujunud igati meeldivalt. 

Tõeline puhkus eemal linnakärast

Näitlejatöö kõrvalt naudib Karolin Jürise maakodus puhkamist. Linnas läheb puhkamiseks rohkem aega, sest Tallinnas on tal harjumus leida igavusele asendustegevusi.

“Maakodus olles toimub taastumine kiiremini. Seal ma istun paar päeva üsna tahtetult kamina ees ja umbes kolmandal päeval saan aru, et nüüd on tekkimas mingi uus tegutsemise tahe, inspiratsioon,” kirjeldab naine. 

Teatrit täis aasta

Uue aasta plaanidele mõeldes toob Jürise välja kaks VAT Teatris esietenduvat uuslavastust.

Kevadel esietenduv tükk on noorest naisvehkeljast, mida näitleja sõnul on lavastaja Aare Toikka iseloomustanud küsimusega “kuhu kaob tahe?” Sügisene lavastus on inspireeritud Eduard Wiiralti teostest. Hetkel leiab Karolini aga VAT Teatri lavadelt etendustest “Võõras”, “Mesilane sinu peas” ning “Woke & vihane”. 

Saatesari “Papsid” jõuab vaatajateni juba veebruarikuus. Sarjas löövad kaasa tuntud kodumaised tähed nagu Märt Pius, Priit Loog, Alo Kõrve, Tiit Sukk, Evelin Võigemast jpt. Humoorika draama režissöör on Anna Stepanova ja stsenarist Ott Sepp.


Allikas
Diktor.geenius.ee
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/noor-naitleja-karolin-jurise-leidis…
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama