Põhisisu algus

Muudame maailma koos startuppidega

04.10.2017

Neljapäeval, 21. septembril korraldas Elisa Eesti esimese tutvumisõhtu startuppidega. Olles kiireima kasvuga ettevõte telekommunikatsiooniturul ning aastatepikkuse kogemuste pagasiga, julgeb Elisa siiski tunnistada, et päris kõike kõigist valdkondadest pole võimalik ikkagi teada. Seega võõrustab Elisa spetsialiste ja visionääre, kellelt õppida ning kellega oma kogemusi ja kogunenud teadmisi vahetada.

Neljapäevasel kohtumisel kasutasid paljud startupid võimalust oma ideid Elisale ja üksteisele läbi pitchimise tutvustada, saades seejuures tagasisidet nii teistelt startuppidelt kui ka Elisa Eesti ja Soome juhtidelt.

Kohtumisele tulnud visiooniloojatest paistsid eelkõige silma Sweeep ja TitanGrid. Sweeep’i näol on tegemist äpiga, mis vastavalt kliendi asukohale kutsub teda konkreetse kaubanduskeskuse poodi. Lisateenusena pakub äpp kliendile täisteenust – eripakkumised, lojaalsusprogrammid, maksemeetodid. TitanGrid pakub välja tehnoloogiaga, mis kaitseb küberrünnakute eest – õpetab inimesi erinevaid paroole kasutama, juhendab, kuidas ja kuhu turvaliselt informatsiooni lisada ning jagab üleüldisi teadmisi küberrünnakutest.

“Leppisime kahe startupiga kokku ka võimaluse ideed Elisa esindustes ja ettevõttesiseselt testida. Näiteks tahab startup nimega Sweeep jõuda kliendini asukohapõhiste pakkumistega, mida saab esimeses järgus katsetada kasutades Elisas järeleproovitud tehnoloogilisi lahendusi ja meie jaeketti. Lisaks on Elisa huvitatud võimaldama tehnilist pilooti ka TitanGrid startupile,” ütles Elisa uute teenuste juht Kertu Kriisk, kelle sõnul on mõlemal osapoolel partnerlusest palju võita.

“Sarnaseid üritusi teeme kindlasti uuesti ning julgustame kõiki oma mõtetega kohale tulema –iga osaleja saab väärt tehnoloogia- ja ärialast nõu ning kes teab, ehk on just sinu mõte see, mille saame aidata koos turule tuua,” lisas Kertu.

Käesolevast aastast alates alustas Elisas tööd Startup Scouterite tiim, kelle igapäevaseks ülesandeks ongi startuppidega suhtlus ning võimalike koostöökohtade leidmine ja nende tutvustamine ettevõttes sees. Nii ei pea startup ise teadma, millise osakonna vedaja poole oma mõttega pöörduda vaid saab kasutada meie tiimiliikmeid, kes juba ise kontakti õigele inimesele edastavad ja startupi küsimuste-vastustega tegelevad.

Kolm küsimust Elisa Startup Scouter Henri Viirokile:

Kuidas läks? Väga hästi läks! Kohale tuli palju inimesi, tutvustati põnevaid ideid (millest osadega saame ka edasi minna) ja sai uusi põnevaid tutvusi.

Millal järgmine plaanis? Järgmine üritus toimub novembri lõpus Startup Weeki raames. Mis täpsemalt tulemas – sellest kuuleb lähiajal!

Milline idee sulle meeldis? Kõige rohkem potentsiaali näen TitanGridil, mis aitab ettevõtetel maandada küberrünnakute riski.

Lisainfot leiab siit www.elisa.ee/startup ja ka blogipostitusest.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!