Põhisisu algus

Mutukad, kes hoiavad maailma koos: endine ajakirjanik tutvustab huvilistele mesilaste põnevat elu

30.05.2021

Iga kolmanda toidupala olemasolu sõltub mesilaste tööst – just nii olulised on väikesed sumisevad tolmeldajad meie endi igapäevaelu toimimiseks. Tihti ei teata nende tähtsate ja tarkade olendite elust aga kuigi palju peale selle, et nad lendavad õielt õiele ja nõelavad, kui väga tarvis.

Krista Kivisalu „Meie mesilased. Tuhat tüdrukut tagaõues“ toob põneva mesilaste maailma otse lugejate kodudesse. Kuidas nad suhtlevad? Mida tähendab neile kokkukuuluvus? Filosoofilist mõtteainest ja paralleele inimeste eluga jagub.

Lisaks annab raamat võimaluse ette kujutada, kuidas oleks ise mesilasi pidada. Kui kallis on inventar? Mis kuudel on töökoormus kõige suurem? Mida meega peale hakata? Kuidas teha endale meeaed ja -lilleaas?

Juttu tuleb ka rapsipõldudest, putukamürkidest ja sellest, miks mesilaste hukkumine on ohtlik meile kõigile. 

Raamatu autor Krista on üles kasvanud mesitarudega, kuid kolinud siis linna ja hakanud ajakirjanikuks. Pärast hingeminevat filmi tegi ta aga elus kannapöörde ning alustas mesilaste pidamisega. Tänu ajakirjandustaustale on tema kirjutatu ka eriliselt mõnusa stiiliga.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/mutukad-kes-hoiavad-maailma-koos-endin…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!