Põhisisu algus

Möödunud aastal hüvitas Elisa nutikindlustus üle 1,1 miljoni euro eest seadmekahjusid

09.09.2020

2019. aastal säästsid Elisa kliendid tänu nutikindlustusele kokku üle 1,1 miljoni euro. Täielikult hävinenud seadmete hulk tõusis 2019. aastal 26 protsenti.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juht Mailiis Ploomann sõnab, et nutitelefonide ekraanid lähevad iga aastaga aina suuremaks ja on kõige õrnemaks komponendiks ükskõik millises nutiseadmes. „Nutikindlustus toob klientidele ja lapsevanematele täiendava kindlustunde ning julguse soetada ka kõrgema hinnaklassi seadmeid, sest kui varem pidi mittegarantiiliste remontide eest klient ise tasuma, siis nüüd teeb seda kindlustus.“

Ülemöödunud aastaga võrreldes hüvitas Elisa 26 protsenti rohkem kindlustusjuhtumeid, kus seade oli täielikult hävinud. Kõigist kindlustusjuhtumitest saadi seade töökorda remondiga 74 protsendil kordadest ja 24 protsendil juhtudes vajas seade väljavahetamist. Positiivse noodina on vähenenud vargusjuhtumite arv, langedes kahe aastaga poole võrra, 1,5 protsendini. Kindlustatud seadmete hulk tõusis 2019. aastal ligi kolm protsenti.

Kuude lõikes aastat vaadates selgub, et kõige enam esines kahjujuhtumeid just sügisel ja talvel. Peamised kahjujuhtumid on üsna igapäevased õnnetused, kui enim hüvitatakse kukkudes purunenud seadmeid. Teisena hüvitati ka laste kasutuses olnud seadmete remonti. „Näiteks tuli ühe kliendi laps õuest tuppa ja pani mustad riided pesumasinasse. Ema pani pesumasina käima ja telefon sai korraliku loputuse koos riietega. Kliendi sõnul oli telefon küll väga puhas, kuid kahjuks ei toiminud enam ning nutikindlustuse abiga vahetati telefon välja,“ lisas Ploomann.

Muude põhjuste seas toodi välja seadme taskus või kotis purunemist, vargust, veekahjustust või autos toimunud õnnetust. Keskmiselt soetavad kindlustuse 21- kuni 51-aastased kliendid, kuid naised on agaramad kindlustajad kui mehed.

Alates nutikindlustuse turule tulekust viis aastat tagasi, on Elisa aidanud tuhandetel inimestel korvata nutiseadmete õnnetus- või vargusjuhtumeid. Möödunud aastal hüvitas Elisa nutikindlustus kahjusid kokku 1,1 miljoni euro väärtuses ja teenust soetatakse kaasa rohkem kui neljandikul ostudest.

Kõige enam kindlustati mullu seadmeid hinnavahemikus 150-299 eurot ja seejärel 300-500 eurot. Nimetatud hinnaklassid on ka kõige populaarsemad just seadete ostuhindades.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!