Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Mille järgi valida endale nutipakett?

N, 15/07/2021 - 14:17

Endale sobiva nutipaketi valimine võib sageli osutuda üsnagi keeruliseks ülesandeks, kuna tihtilugu ei teata täpselt, kui palju mingid rakendused ja teenused interneti tarbivad ning kui tihti üldse mobiilset interneti kasutama hakatakse. 

Vaatame järele, kui palju peamised teenused andmemahtu tarbivad, et aidata selle põhjal sobivam nutipakett valida. 

Youtube’i ja Netflixi vaatajad vajavad rohkem mahtu

Nutipaketi valimisel tuleb eelkõige mõelda sellele, mida sa telefoniga igapäevaselt teed. Näiteks Youtube’ist 720p ehk HD resolutsiooniga videote vaatamisega kulub keskeltläbi 1,5-1,7 GB tunnis. 

Netflixist filmide ja sarjade vaatamine nõuab aga veel rohkem andmemahtu – keskmiselt kulub 3 GB tunnis. Videote striimimine on reeglina üks kõige kulukam mahu tarbija, mistõttu on alati kindlam valida sellisel juhul suurema mahuga pakett. 

Samuti võiksid mõelda suurema andmemahuga paketi peale pidevalt liikumises ja näiteks tööasjus kodust eemal viibivad inimesed. Kuna üldjuhul kasutame me kodus olles WiFi-t, siis seetõttu ei pea muretsema ka mobiilse internetimahu pärast. Küll aga võib see probleemiks osutuda, kui vaja ringi reisides aktiivselt nutitelefoni kasutada. 

Elisa Ulme Premium 39 pakett pakub näiteks Eestis ja Soome piiramatut internetimahtu. Juhul, kui plaanis kaugemale reisida, on paketis 22 GB mahtu Euroopas kasutamiseks, mis on piisav kogus juba ka nõudlikumale inimesele.  

Kui sinu päevad ei möödu videote ja filmide vaatamise saatel, vaid näiteks sotsiaalmeedias ja muusikat kuulates, sobib selleks ka väiksema mahuga pakett (10-15 GB). Loomulikult saab sealjuures ära vaadata ka mõne video.

Aeg-ajalt Facebooki sirvides ja uudiseid lugedes peaks kenasti hakkama saama kõige tagasihoidlikuma paketiga. Piisab juba 5-6 gigabaidist, kuna need teenused väga agaralt interneti ei tarbi.

Üha enam populaarsemaks on saanud telefonidega mängimine, kuid ei tohi ära unustada, et ka need kasutavad andmemahtu. Näiteks üks levinum mäng Fortnite kasutab keskmiselt 100 MB (0,1 GB) andmemahtu tunnis. Mitmetunniste mängusessioonidega on juba üsna arvestatav kulu.


Allikas
Geenius.ee

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.