Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Miks tuleks ära muuta ruuteri parool ja millist kasutada?

N, 13/02/2020 - 09:34

Uue ruuteri ühendamisel tuleb meeles pidada, et enamasti on tootjad seadistanud sellele mõne lihtsama parooli või puudub see üldse. Selleks, et oma kodusest võrgust võõraid eemal hoida tuleks see esimesel võimalusel ära muuta.


Kui ruuteri parool pole ära vahetatud, on igal tehnikateadlikumal inimesel võimalik sinu koduse võrgu seadetele ligi pääseda ning seal pahandusi korda saata. Halvemal juhul võib juhtuda, et oled omaenda võrgule juurdepääsu üldse kaotanud.


Erinevad tootjad on oma ruuterid erinevalt seadistanud, seepärast on parooli muutmise jaoks kõige mõistlikum selle margi ja mudeli järgi üles otsida kasutusjuhend. Enamasti on selle jaoks vaja avada veebilehitsejas oma ruuteri seadete leht avada, kus saab ka muid toiminguid teha.


Kui kasutad Elisa ruuterit, saad oma seadme kasutusjuhendi leida siit nimekirjast. Sealt leiad ka täpsed juhendid, kuidas parooli vahetuse toiming läbi viia.


Lihtsa ja tugeva parooli jaoks saad aga kasutada rabool.eu lehte, kui omal head mõtted puuduvad. See genereerib mitmest tavapärasest eestikeelsest sõnast meeldejääva kombinatsiooni, mida on lihtne meelde jätta. Lehte värskendades kuvatakse automaatselt uus variant, kui eelmine ei sobi.


Allikas
Geenius.ee

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.