Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Miks telefonide akud külmas kiiremini tühjaks saavad?

K, 08/01/2020 - 14:28

Telefonide puhul on üheks suurimaks probleemiks nende kasutamise juures tühjenev aku. Talviste külmade ilmadega võib see probleem aga kujuneda oluliselt suuremaks ning aku tühjeneda kordades kiiremini. Miks see nii on kuidas seda vältida?


Lihtsustatult öeldes põhjustab külmast tingitud ülikiiret tühjenemist aku siseste keemiliste protsesside aeglustumine. Sellisel olukorras saab telefon piltlikult öeldes akult signaali, et laadimist ei toimu või on liiga aeglane toimingute tegemiseks ning võib ennast ka ette hoiatamata välja lülitada.


Enamasti ei tühjenegi külmas oleva telefoni aku ülikiirelt, vaid lihtsalt lõpetab normaalse toimimise. Selleks, et telefon uuesti toimima saada, tuleb sellele lasta lihtsalt üles soojeneda. Oluline on vältida telefoni laadimist külmalt, kuna see võib põhjustada hoopis suuremat kahju.


Kui aga lasta sellel uuesti üles soojeneda, siis tihti on aku protsendinäit ainult veidi väiksem kui enne külma kätte sattumist.


Selleks aga, et külma käes oleva telefoni aku tühjenemist vältida, on parim soovitus seda võimalikult vähe sellises olukorras kasutada.


Allikas
Geenius.ee

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.