Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Mida teha koduste elektroonikaseadmetega, kui tulemas on äikesetorm?

T, 27/07/2021 - 14:58

Suvekuudel on võrdlemisi levinud suuremad äikesetormid, mis võivad pakkuda küll vaatamisväärset etendust, kuid on see-eest teatavasti ohtlik ennekõike nii meile endile kui ka meie varale.

Kuna ilmateenistus on andnud meile käesolevaks nädalaks äikeseohu, siis vaatame järele, mida tuleks teha elektrooniliste seadmetega, kui saabumas on äikesetorm?

Välja lülitamine ei ole kõige kindlam viis

Kindlasti on sulle kõrvu jäänud, et äikese tulekuga peaks esimesel võimalusel välja lülitama kõik kodus olevad elektroonikaseadmed. Väide on tegelikult täiesti õige, ent väljalülitamise asemel soovitatakse need seinakontaktist eemaldada. 

Kõige enam kahju põhjustab just nimelt ülepinge, mida pikne tekitab. Ning selle tekkimiseks ei pea välk isegi tabama maja, vaid ohtlik on ka mõne kilomeetri kaugusel paugutav äike.

Nimelt liigub äikese korral tohutu vool läbi välgukanali. Kui äike lööb maja lähedale, siis indutseerib välk elektrivoolu kõikides vahetusläheduses asuvates elektrijuhtides. Indutseeritud elektrivool läbib seadmeid ja võib põhjustada neile rikkeid.

See tähendab, et stepslist tuleks kindlasti välja võtta arvuti, televiisor, ruuter ja ka kõik muud elektroonilised seadmed. Nende hulka kuulub kahtlemata ka näiteks telefoni laadimine, sest see tegevus võib seadmetele või inimesele endale tekitada tõsiseid vigastusi. Halvimal juhul on tulemuseks hoone tulekahju. 

Et vähendada võimalike kahjustuste teket, tuleks juba enne äikesetormi tulekut enda telefon täis laadida. Üldiselt annab ilmaennustus peagi saabuvast tormist varakult teada. 

Samas näiteks aku-või patareitoitel töötavad seadmeid üldiselt pikselöök ei ohusta, mistõttu on nende kasutamine märksa turvalisem.

Lisaks pea meeles, et äiketormiga peaks kindlasti vältima lagedad alasid, üksikute puude alla varjumist ja loomulikult vees viibimist.


Allikas
Geenius.ee

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.