Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Mida tähele panna, enne kui teleri seinale kinnitad?

K, 14/10/2020 - 13:13

Kuigi telerid on aastatega läinud aina õhemaks, eelistatakse siiski suure diagonaaliga telereid, mis tahes-tahtmata võtavad enda alla hulga vaba ruumi.

Palju ruumisäästvam variant on paigaldada teler seinale, kuid enne seda tuleb mõned aspektid põhjalikult läbi mõelda.

Kas sein kannatab teleka raskust?

Tänapäevased nutitelerid on küll väliselt õhukesed, aga suuremate kaal võib ulatada mitmekümne kiloni.

Seetõttu on oluline teha kindlaks, kas seina konstruktsioon on piisavalt tugev selle üleval hoidmiseks. Vastasel juhul tuleb investeerida nii uude telerisse kui ka seina parandamisse.

Kuidas juhtmed peita?

Võib küll tunduda, et teleri seinale kinnitamine on sammuke lähemale ruumi viimistletud üldpildi saavutamisele, aga selleks on vaja peita ka kõik juhtmed.

Üheks lahenduseks on paigaldada teler täpselt pistiku kohale, seeläbi varjab ta ise kõik häirivad juhtmed ära.

Kui sellist võimalust ei ole või on vaja ka muid juhtmeid peale teleri oma peita, tulevad abiks kaablikatted, mis õige värvi korral sulanduvad seinaga üsna ühte ja tulemuseks jääb puhas vaade.

Kuhu panna lisad?

Paratamatult käib enamikul juhtudel teleriga kaasas vähemalt üks lisa, milleks on digiboks ja kui sellele lisada veel mõni mängukonsool, võib olla keeruline neile sobivat kohta leida.

Siinkohal on heaks lahenduseks paigaldada teleri alla seinale riiul, mis jätab siiski põrandale vaba ruumi ja tekitab seeläbi avarama tunde, kuid mahutab ära kõik vajalikud lisad, mis muidu lihtsalt põrandale vedelema jääksid.

Kas seinale kinnitatava teleka asukoht oleks õige?

Seinale kinnitatud seade ei valmista mingit rõõmu, kui selle pilti korralikult ei näe. Seetõttu tasuks abiks võtta sõber, kes aitaks istudes kindlaks määrata teleri õige kõrguse ja kauguse.

Üldjuhul peaks see jääma silmade kõrgusele, aga kui vaba seinapind on hoopis lae all, tasuks kaaluda liigutatavat kinnitust, mille nurka saab muuta nii, et teler allapoole kaldu oleks.

Samuti saab reguleeritavate kinnitustega pöörata telerit kummalegi poole, mis tuleb eriti kasuks neile, kellel on kombeks tihti mööblit ümber liigutada.


Allikas
Diktor.geenius.ee
Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt Elisas Koostöö startupidega Projekteerijale ja arendajale For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.