Põhisisu algus

Mida maailm mõtleb?

28.12.2016

Kui keegi teab, millest maailm mõtleb, siis on see Google. On see ju imeline teenus, mille poole võib pöörduda absoluutselt iga küsimusega. Mingi vastuse annab Google alati. Seepärast on ka loogiline, et uurimaks, mida maailm 2016. aastal mõtles, tuleb pöörduda kõiketeadva Google’i poole.

Igal aastal avaldab Google ülevaate teemadest, mille vastu inimesed kõige enam huvi tunnevad. Seejuures ei vaadata mitte lihtsalt enimotsitud märksõnu, vaid tuuakse välja trende. Keskendume siinkohal tehnoloogiasektori üleilmsetele trendidele. Kahjuks ei too Google välja täpselt Eesti kohta käivaid otsingutrende, aga oleme ka meie suure maailma osa.

Mööduva aasta üheks peamiseks trendiks on kindlasti Pokemon Go – mobiilimäng, mille hullus tabas kõiki ootamatult ja mis viis tänavatele miljoneid inimesi, otsima reaalsest maailmast virtuaalseid tegelasi. Pokemon Go otsingusõna on Google’is selle aasta peamine trend – kes tahtis mängida, kes tahtis paremini mängida ja kes tahtis aru saada, mis toimub.

Pokemon Go fenomeni teevad eriliseks mitu aspekti, üks neist on selle põlemine heleda leegiga. Kui mäng juuni lõpuks kättesaadavaks tehti, tabas maailma hullus. Pooleteise kuu möödudes näitas palavik taandumismärke ja oktoobriks oli patsient suuresti tervenenud. Pokemon Go, mida endiselt saab muidugi mängida ja millel on palju fänne, oli eredalt põlev komeet, mis oma sära tänaseks kaotanud.

Millised olid aga teised 2016. aasta otsingutrendid? Loomulikult iPhone, mis seekord kannab järjekorranumbrit 7. Kui Pokemon Go tuli ja läks, siis inimeste huvi iPhone’ide vastu on stabiilne. Kulmineerus see augusti lõpul, kui Apple esitles oma uut nutitelefoni ja misjärel kõik samateemalisi uudiseid otsima hakkasid.  iPhone’i erinevad mudelid haaravad enda kätte muide top 10-st tervelt neli positsiooni. Samuti leiab tabelist kolm Samsungi nutiseadet. Tarbeelektroonika otsingutrende vaadates tundubki, et ainus, mis inimesi huvitab, on nutitelefon. Ei leia tabelist ühtegi telerit, külmkappi ega pesumasinat...

Google tarbeelektrooniga otsingutrendide Top 10 2016. aastal

1.  iPhone 7

2. Freedom 251

3. iPhone SE

4. iPhone 6S

5. Google Pixel

6. Samsung Galaxy S7

7. iPhone 7 Plus

8. Note 7

9 Nintendo Switch

10 Samsung J7

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!