Põhisisu algus

Meil käis loomaarst külas!

11.07.2018

Lemmiku tervis on väga oluline ning erilist tähelepanu tuleks sellele pöörata just kutsikaeas. Lisaks täisväärtuslikule toidule, kus koer saaks kasvamiseks ning luude ja liigeste arenemiseks piisavalt mineraale ja toitaineid, on vaja anda ussirohtu ja vaktsineerida kutsikat vastavalt ette antud graafikule.

Meie oleme oma koerte ihuarstiks valinud Kaie, kes on meid alati aidanud - nii väiksemate murede korral kui ka väga raskete otsuste juures. Temaga saab arutada, millised on erinevad võimalused ning mis on koerale parim. Minu arust on koerale arsti valimine nagu endale perearsti valimine. Hea on kui leiad ühe kindla arsti, kes teab koera kohta kõike. Kindlasti tasub see ära kui koer on juba vanem ja erinevad tervisehädad võivad kimbutama hakata.

Kuna esimene vaktsiin tehakse 8-9 nädala vanuselt ja ametlikult võib koeri loovutada alates 7-ndast elunädalast, siis osadel juhtudel võib olla vaja minna ise kutsikat vaktsineerima. Geko tuli koju siis kui ta esmasest vaktsiinist oli möödunud pea nädal. Ehk siis tal oli tehtud esmane tervisekontroll, ussikuur ja paigaldatud kiip. Meie pidime loomaarsti külastama 2-3 nädala pärast, mil oli möödunud esmasest vaktsineerimisest 3-4 nädalat. Viimane kord tuli loomaarst meile hoopis külla, et vaktsineerida sellel aastal viimast korda, sest seda tuleb teha 14-16 elunädala vahel.

arst külas

Esmalt teeb loomaarst tervisekontrolli: kuulab südant ja kopsu, kontrollib üle lümfisõlmed, vaatab hambaid (tänu millele me saime teada, et närilisel on kaks hammast vahetunud :) ).Eestis vaktsineeritakse kutsikaid katku, adenoviiruse, parvoviiruse, hepatiidi, paragripi, leptospiroosi ja marutaudi vastu.Enne igat vaktsineerimist tuleb koerale anda ussirohtu vastavalt tema kehakaalule. Rohtu tuleb manustada 10 päeva enne vaktsineerimist ning vajadusel uuesti anda 5 päeva peale esimest doosi.Järgmine kord peame loomaarsti külastama, et süsti saada, alles aasta pärast. Peale seda on võimalik teha vaktsiine iga kahe aasta tagant. Eestis on kohustuslik marutaudi vastu on vaktsineerida iga kahe aasta tagant!

Regulaarselt panen täpilahust puukide vastu. Kuigi Geko oli vaid käinud veemõnusi oma rannas nautimas ja jooksnud oma aias oli tal juba üks puuk küljes. Selle peale käisin ostsin Advantixi, mis sobib ka kutsikatele. 3 nädalat peale viimast vaktsiini on kutsikas erinevate haiguste vastu kaitstud, võib julgelt metsa jalutama minna. Me isegi saame juba 4,5km käidud vahepeal süles jalga puhkamata! Hea saavutus! :)

Järgmine kord juba pikem ülevaade sellest kuidas meil trennis läheb.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!